(Невдала) Гонка за Арктику?

Описание к видео (Невдала) Гонка за Арктику?

Арктична гонка: Хто завоює крижаний трон?

Фінансово підтримати українську версію цього проєкту 💰:
₴ Український донат-сервіс: https://my.subsub.cc/subbro/GTBT_UA
💳 На картку: https://base.monobank.ua/39gxadRLDc8X9G
☕ Coffee — https://www.buymeacoffee.com/GTBTUA
🍩 Patreon —   / gtbt_ua  
💸 Pay Pal: [email protected]

"Перегони за Арктику" домінують у заголовках різних доповідей з початку цього століття, щоразу, коли згадується арктична геополітика. Перспектива битви за ресурси Півночі та торговельні шляхи зростала разом із глобальним усвідомленням потепління клімату, особливо на Крайній Півночі. Кожен, хто дивився на карту, швидко розставляв крапки над "і". Якщо клімат в Арктиці теплішає, це означає, що лід тане. Оскільки лід тане, відкриваються нові морські торговельні шляхи - особливо між Європою і Східною Азією, на тисячі морських миль коротші! Крім того, сировина цього величезного, майже недослідженого регіону світу - нафта, газ і рідкісноземельні метали, необхідні для сучасних технологій - стануть більш доступними.

Потужні арктичні країни, такі як Сполучені Штати і Російська Федерація, приготувалися до великих перегонів, так само як і країни, навіть не наближені до Полярного кола - наприклад, Китай, який у 2018 році оголосив себе "приарктичною" державою.

Але незважаючи на те, що Арктика вже близько 20 років є об'єктом уваги провідних держав і не тільки, і попри неминуче потепління клімату і танення північних льодів, судноплавство по Північному морському шляху залишається... замороженим. Чому судновласники вважають за краще долати на 9 000 кілометрів довше і плавати навколо Африки, а не вздовж північного узбережжя Росії, і як Арктика розглядається у грі великих держав? Про це та багато іншого у сьогоднішньому випуску. Ласкаво просимо до Доповіді двадцятих.


Відео озвучено студією RadioSound - https://www.rspro.studio

Комментарии

Информация по комментариям в разработке