ZAGOREL NAM JE DIRKALNIK // GHD LUČINE 2022

Описание к видео ZAGOREL NAM JE DIRKALNIK // GHD LUČINE 2022

Za nami je druga dirka letošnje sezone, GHD Lučine, ki je bila letos še toliko bolj posebna saj je praznovala 20. obletnico izvedbe 🎉
V soboto so bile na sporedu 3 trening vožnje, ki so potekale v suhih razmerah. Opravili smo 2 treninga s katerima smo bili dokaj zadovoljni, ter se takoj po koncu treningov začeli fokusirati na nedeljsko dirko na kateri so sledile 3 tekmovalne vožnje.
Nedeljski spektakel se je s prvo tekmovalno vožnjo začel ob 9. uri zjutraj, ki pa se je zaradi posameznih prekinitev na progi, kar malce zavlekla, na srečo pa ni bil nihče poškodovan, kar je najbolj važno.
V prvi tekmovalni vožnji smo imeli kar nekaj težav, saj se nam je v zgornjem delu proge presekala cev za servo olje, ki je nato zalila elektriko 1. cilindra, zato je dirkalnik začel "trokirati", prva misel je bila na ponovni problem s turbino, nato pa smo ob izhodu iz zgornje "šikane" še povsem izgubili servo volan. Ob ustavitvi v koloni, pa je dirkalnik zagorel v motornem prostoru, saj je servo olje steklo na izpušni kolektor, ki je zaradi visokih temperatur močno reagiralo, ter se posledično vnelo. Še enkrat hvala Anže Dovjak, za pravočasno opozorilo, saj sem ročni gasilni aparat sprožil še dovolj zgodaj, tako da ni prišlo tudi do okvare in uničenja drugih komponent. Hvala tudi fantu, ki je bil doma tik zraven kjer smo stali v koloni, ter posodil kompresor, orodje in vse potrebne stvari, da se je predpripravilo stvari za ekipo v boksih.
Po vrnitvi v servisni prostor smo z ekipo imeli nekih 20 min. časa, da smo popravili dirkalnik, za 2. tekmovalno vožnjo. Tudi fantje iz drugih ekip so prišli pomagat, in spraševat če kaj rabimo. Vsem še enkrat res en velik HVALA za pomoč in željo po pomoči. Bilo je res napeto, ampak smo z usklajenostjo in timskim duhom uspešno popravili dirkalnik do začetka 2. tekmovalne vožnje, ki je potekala gladko, kar je bil znak, da smo opravili vrhunsko delo.
Po prihodu v cilj v 3. tekmovalni vožnji so bili občutki neopisljivi in prav tako vračanje po progi navzdol, ko vidiš vse te ljudi, kako dihajo skupaj z dirkači je zares neopisljivo.
Definitivno pa nam bo ta dirka ostala v res lepem in nepozabnem spominu.
Dosegli smo 3. mesto pri mladih voznikih, 3. mesto v PF3 skupini in 1. mesto v PF4 skupini.
Sedaj pa že stremimo proti naslednji dirki, ki bo od 2.-4.9.2022 v Ilirski Bistrici, še pred tem pa vsi lepo vabljeni 27.8.2022 na poligon Blagomix v Logatec, kjer naša ekipa New Limits Racing organizira nepozaben avtomobilski spektakel, ki ga ne smeš zamuditi.