550 hektarów 👉 dlaczego opóźnienia na polu? 👉 Deutz-Fahr 9340 TTV i Deutz-Fahr 6165 RC Shift

Описание к видео 550 hektarów 👉 dlaczego opóźnienia na polu? 👉 Deutz-Fahr 9340 TTV i Deutz-Fahr 6165 RC Shift

Pan Antoni Sobieraj jest doświadczonym rolnikiem z miejscowości Strachomino niedaleko Kołobrzegu. Razem z żoną, synem i wnukiem prowadzą duże 550 hektarowe gospodarstwo. Rok temu byliśmy u nich z kamerą w czasie żniw, natomiast teraz pokazujemy pracę dwóch ciągników marki Deutz-Fahr w czasie mocno spóźnionych wiosennych prac polowych. Dlaczego spóźnionych? Tego dowiecie się z filmu.
Traktor Deutz-Fahr 9340 TTV Warrior:
sześciocylindrowe silniki Deutz TTCD o pojemności 7,8 litra, generujące moc w zakresie od 295 do 336 KM. Motor wyposażono w dwie turbosprężarki, Intercooler, wysoko-ciśnieniowy układ wtryskowy Deutz Common Rail (2000 bar). Ciągnik spełnia wymogi normy emisji spalin Tier 4 final, dzięki wykorzystaniu technologii SCR z płynem AdBlue, pasywnego filtra cząstek stałych DPF oraz recyrkulacji spalin EGR. Silniki reagują natychmiast na zmiany obciążenia i generują około 90% momentu obrotowego już przy obrotach silnika wynoszących 1000 obr./min. Maksymalny moment pozostaje na stałym poziomie w zakresie 1200–1600 obr./min. Zastosowana technologia SCR/DPF/EGR, silniki Serii 9TTV pozwala na spełnienie wysokiej normy emisji spalin Euro V.
nowoczesna, sterowana elektronicznie przekładnia bezstopniowa TTV w modelach Serii 9TTV zapewnia przełożenie w każdego rodzaju pracach;
w konstrukcji wykorzystano cztery przekładnie planetarne oraz hydrostat czyli pompę i silnik hydrauliczny. Płynne przełączanie pomiędzy kolejnymi przekładniami zapewniają wielotarczowe sprzęgła mokre. Napęd pozwala na jazdę w zakresie prędkości od 0,2 do nawet 60 km/h. Podczas prac polowych - w zakresie prędkości 7–15 km/h napęd na koła ciągnika przekazywany jest niemal w 95% poprzez przekładnię planetarną, bez udziału hydrostatu. Podczas transportu z dużymi prędkościami jest to średnio około 90%. Redukcja użycia pompy i silnika hydraulicznego pozwoliła zredukować do minimum straty mocy na napędzie.
Zastosowanie trzech prędkości tylnego WOM (540 ECO, 1000 i 1000 ECO) oraz jednej prędkości WOM przedniego 1000 lub 1000 ECO. Ciągnik może pracować w kombinacjach maszyn zamontowanych zarówno na tylnym jak i przednim podnośniku. Wykorzystanie ekonomicznych prędkości wałka w trybie WOM ECO pozwala na napędzanie maszyn przy jednoczesnym zmniejszeniu obrotów silnika. Przekłada się to na redukcję zużycia paliwa, zmniejszenie hałasu i wibracji. Prędkość wałka wybierana jest za pomocą przełączników umieszczonych na prawej konsoli. Napęd wałka aktywowany jest za pomocą przycisków na podłokietniku. Ciągnik wyposażono także w funkcję AutoWOM. Umożliwia ona automatyczne uruchamianie napęd wałka przy opuszczaniu ramion podnośnika i rozłaczanie napędu WOM przy podnoszeniu ramion podnośnika.
Układ hydrauliczny z pompą o zmiennej wydajności Load Sensing do 210 l/min podaje olej dla maksymalnie ośmiu obwodów hydrauliki. Sześć z nich może być umieszczonych z tyłu ciągnika, dwa z przodu. Wszystkie 8 obwodów układu hydraulicznego można sterować proporcjonalnie. Dwa zawory można obsługiwać za pomocą przełączników na joysticku wielofunkcyjnym, trzy za pomocą joysticka hydrauliki, a pozostałe trzy za pomocą przełączników na podłokietniku. Przepływ (od 1 do 100%) oraz czas podawania oleju (od 1 do 60 sekund) można zaprogramować z poziomu menu iMonitora lub przy użyciu dedykowanych przycisków na podłokietniku. Układ Load Sensing stanowi wyposażenie standardowe nowej Serii 9TTV. Oddzielna pompa hydrauliczna zasila układ kierowniczy ciągnika.
Traktor Deutz-Fahr Serii 9340 TTV wyposażany jest w elektroniczny podnośnik tylny EHR o udźwigu 12000 kg oraz elektroniczny podnośnik przedni EHR o udźwigu 5000 kg. Ramiona przedniego podnośnika można składać, co pozwala ograniczyć gabaryty ciągnika w przypadku, kiedy nie jest on w wykorzystywany.
Traktor Deutz-Fahr 6165 RC Shift:
cztero- i sześciocylindrowe silniki Serii 6
zredukowano zużycie paliwa i AdBlue.
układy oczyszczania spalin wyposażono w EGR, katalizator SCR oraz pasywny DPF (filtr cząstek stałych). W porównaniu z filtrami aktywnymi, DPF z pasywną regeneracją posiada trzy zalety: brak wtrysku paliwa do filtra, mniejsza ilość wytwarzanego ciepła i szybsza regeneracja filtra. Oznacza to zredukowane zużycie paliwa i niższe koszty eksploatacji, przy spełnieniu wszystkich norm w zakresie emisji spalin, również na etapie normy Euro 5. W modelach TTV odpowiednią sprawność silnika zapewnia także wentylator ze sprzęgłem wiskotycznym , sterowany elektronicznie Electronic Visco.
cztery prędkości WOM (540/540 ECO/1000/1000 ECO) z tyłu i dwóch (1000 lub 1000 ECO)
operator ma do dyspozycji aż pięć obwodów układu hydraulicznego z tyłu i dwa z przodu, a także pompę o wydajności 170 l/min. Udźwig tylnego podnośnika wynosi aż 10.000 kg. Wszystkie wejścia hydrauliczne w modelach z kabiną MaxiVision 2 są sterowane proporcjonalnie, dzięki czemu można w bardzo precyzyjny sposób kierować pracą maszyn. W modelach TTV zamontowano oddzielny zbiornik oleju
obok przedniego podnośnika umieszczono dodatkowe gniazdo ISOBUS.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке