Замки України. Дубенський замок

Описание к видео Замки України. Дубенський замок

Дубенський замок – один з найстаріших замків України. Упродовж кількох століть ця твердиня над рікою Іквою жодного разу не була взята приступом чи штурмом.
1492 рік офіційно вважається датою спорудження Дубенського замку.
Спочатку вас зустріне в’їздна брама і масивні оборонні мури з бастіонами та ровами, які колись наповнювала вода річки Іква, що і нині омиває місто.
Протягом свого існування замок неодноразово перебудовувався й укріплювався, а під його мурами були прокладені широкі кам’яні підземні ходи, куди під час ворожих нападів ховалися місцеві жителі зі своїм майном, тут зберігалися запаси води і провізії для оборонців під час облоги. У другому крилі підземель музейники відтворили склад провізії.
Фортеця має добру енергетику, бо тут ніколи не було пролито людської крові, вона мирно переходила у спадок. Але європейська мода нині докотилася і до нас, тому тут облаштували музей тортур та інквізиції, а тут й справді стає моторошно.
Мабуть, саме час розповісти вам про одну легенду – про привиди закоханої пари. Саме у Дубенському замку Микола Гоголь оселив героїню повісті Тараса Бульби — Панночку Полячку. Саме у неї закохався син Бульби — Андрій, а було усе так: Козаки уже тиждень тримають Дубно в облозі, у замку закінчуються запаси провізії. Уночі до Андрія прибігає служниця татарка із звісткою, що Панночка помирає голодною смертю.
Він хапає мішок із хлібом і крізь ці підземелля потрапляє у Дубенську фортецю. Рятує кохану, але зраджує козаків і батьківську віру. Кажуть, душі цих закоханих дотепер блукають замком.
Усі підземелля дотепер не відкрили, але частину цих підземних тунелів можна побачити й сьогодні. На сьогодні відкриті каземати 17 століття. Ходи тут такі великі, що ними могла проїхати карета. Через підземні ходи могло зайти військо із рову, яке при потребі висушували.
У XVI ст. замок мав на озброєнні 73 гармати. Арсенал постійно поповнювався за рахунок власної ливарної майстерні. За період свого існування Дубенський замок ніколи і ніким не був здобутий приступом.

Будівля палацу Любомирських була збудована у 18 столітті. Тут багата експозиція. В палаці ви можете зустріти:
• Зали для балів
• Музей нумізматики із давніми монетами
• Королівство кривих дзеркал
• Мисливська кімната
• Лицарські обладунки, зброю і археологічні знахідки із бивнями мамонта
Замок, як родовий маєток князів Острозьких, переходив через шлюби від однієї князівської династії до іншої, а загалом він був приватною власністю князів Острозьких, Заславських, Сангушків, Любомирських. І лише наприкінці XIX ст. замок був проданий військовому відомству і відтоді тут почергово розташовувалися армійські частини: російського царя Миколи II, австрійського цісаря, поляків, червоноармійців, фашистів, радянських військ.
Великих руйнувань зазнав замок у період Першої світової війни. У Громадянську війну в замку розміщувався штаб Першої Кінної Армії Будьонного. Значні збитки місту і замку було завдано у роки Другої світової війни, фашисти знищили частину архівів князів Острозьких та окремі пам’ятки архітектури.

#дачнімандри #самаяудачнаядача #замкитернопілля #замки #палац #дубнецькийзамок #тернопіль #дубно #замок #дача

Підтримка нашого каналу
карта ПРИВАТ UA 5168745106690180

Ви можете фінансово нам допомогти - це буде накопичення коштів для наступної відеопригоди.
You can help us financially - it will be the accumulation of funds for the next video adventure.
Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Обов'язково підпишись на мій канал
   / @dachnimandri  

Комментарии

Информация по комментариям в разработке