Феноменът Рамануджан и Тайните на Акашовите Записи - СКРИТАТА РЕАЛНОСТ (ЕП 63)

Описание к видео Феноменът Рамануджан и Тайните на Акашовите Записи - СКРИТАТА РЕАЛНОСТ (ЕП 63)

Човекът, който познаваше безкрайността и ни остави една божествена следа по която да вървим...

Бланкодент - www.blancodentbg.com
Поръчай на телефон: 0885030890 и вземи безплатно втори комплект!

Гледайте епизодите на Скритата Реалност тук:
   • СКРИТАТА РЕАЛНОСТ  

Гледайте историите на известни личности тук:
   • НИКОГА НЕ СТЕ ЧУВАЛИ ИСТОРИЯТА НА...  

Гледайте епизодите на "Заедно за 1" тук:
   • ЗАЕДНО ЗА 1  

Гледайте мъдрости от вековете тук:
   • MЪДРОСТИ ОТ ВЕКОВЕТЕ  

Известният британски математик Годфри Харолд Харди получил необичайно писмо по пощата, в което се пише:

“Уважаеми господине, Позволете ми да се представя, аз съм служител в счетоводния отдел на Мадраския пристанищен тръст със заплата 20 лири годишно. Сега съм на 23 години. Нямам университетско образование, но съм завършил училище. След като завърших училище, през цялото си свободно време се занимавах с математика. Аз не следвах обичайната система на обучение в университетите, а избрах свой собствен път. Особено усърдно се занимавах с разходящи редове и резултатите, които получих, тукашните математици наричат поразителни.
Моля Ви да прегледате приложените материали. Аз съм беден и не мога сам да ги публикувам, но ако Вие намерите в тях нещо, което си струва да се публикува, моля Ви да го публикувате. Не Ви съобщавам нито моите междинни резултати, нито получените окончателни изрази, а само набелязвам пътищата, по които съм вървял. Тъй като съм много неопитен, ще оценя високо всеки съвет, който бихте ми дали. С молба да ме извините за причиненото безпокойство,
оставам искрено Ваш!
С. Раманужан. “

Като виден математик,за Харди не било рядкост да получава писма от фанатици, правейки нелепи твърдения и асоциации. На пръв поглед изглеждаше, че това което е написано отговаря на сметката.
И все пак, когато Харди започнал да се вглежда по-внимателно, той бързо осъзнал, че това писмо е нещо съвсем различно!


💡 Програмата ми: https://program.choko.bg​​​
👕 Тениските: https://choko.bg/​​​
☕ Абонирай се : https://goo.gl/sYVcMB​​​
✍ Пиши ми тук: [email protected]
💰 За бизнес запитвания : [email protected]

ПОСЛЕДВАЙТЕ МЕ :
☑️ Втори канал : https://goo.gl/jknptu
☑️ Facebook : https://goo.gl/76ebjk
☑️ Инстаграм : https://goo.gl/CBvouW
☑️ Магазин : https://goo.gl/w5Pf4j

На следващата година Рамануджан независимо разработва и изследва числата на Бернули и изчислява константата на Ойлер-Машерони, до петнадесет знака след десетичната запетая. Завършвайки, като тийнейджър и без менторство това, което най-великите математически умове в света старателно са постигнали в продължение на векове.

Неговите връстници и казват, че „рядко го разбират“. Именно поради този факт Рамануджан, често се чувствал самотен и неразбран.
Докато му връчва награда по математика, директорът на училището му казва:

“Рамануджан заслужава оценка по-висока от максималната”

Като признание за очевидните му способности, Рамануджан получава стипендия, когато завършва гимназия, за да учи в престижния Държавен колеж по изкуствата, Кумбаконам.

Но след като започнал там, той не можел да се съсредоточи върху нищо друго освен математика, проваляйки повечето си други курсове в процеса и виждайки отмяната на стипендията му̀.
Той напускаше училище, след това се връщаше, после отново напускаше, преди да започне работа като държавен чиновник на ниско ниво.
През всичко това той преследвал независими математически изследвания при всяка възможност, често живеейки в бедност и на ръба на глада, поддържан само от страста си към математиката.

Може би тук е свършила историята на Рамануджан, непознат и неоткрит в някой прашен офис, погребан под дреболиите на чиновник?..

А пък може да е било по този начин…, спомняте си за писмото в началото на епизода?

Именно, ако не беше това писмо, което той пише през 1913 г. до Годфри Харди, можеше историята му да свърши именно като на непознат чиновник останал със своята не разбрана страст, но нещата се обръщат.

След, като Харди спасява писмото на Рамануджан от буквалното и фигуративното бунище на историята, той който за щастие бил достатъчно непредубеден, за да признае, че е открил нещо невероятно в неговия автор.


#скритатареалност #skritatarealnost #choko
Феноменът Рамануджан и Тайните на Акашовите Записи - СКРИТАТА РЕАЛНОСТ (ЕП 63)

Комментарии

Информация по комментариям в разработке