MIGRENA - produkty sprzyjające atakom

Описание к видео MIGRENA - produkty sprzyjające atakom

Drugi odcinek filmu z serii "Migrena" z serwisu www.MEDface.tv.
W filmie zwracamy szczególną uwagę na produkty, które mogą powodować migrenę, a także informujemy w jakich potrawach one występują. Jeśli chcesz wiedzieć: jakich produktów unikać w migrenie? W jakich potrawach znajdują się produkty powodujące migrenowe bóle głowy? Co to jest aspartam i glutaminian sodu? Film ten jest dla właśnie dla Ciebie.

...istnieją produkty i składniki żywności, których spożycie sprzyja występowaniu migrenowych bólów głowy.
Oto produkty, które mogą sprzyjać atakom migreny:
kakao,
czekolada i wyroby czekoladowe – zawierają fenyloetyloaminę, teobrominę - substancje, które oddziałują na przepływ krwi w naczyniach krwionośnych głowy.
szczególnie uważajmy na czekoladę gorzką i deserową - najbogatsze w kakao rodzaje czekolady. Lepszym wyborem dla migrenowca będzie czekolada mleczna lub biała.
produkty bogate w aminy biogenne - po których spożyciu naczynia krwionośne głowy rozszerzają się i zwężają, w wyniku czego dochodzi do migreny. Uważaj na: sery pleśniowe i topione, czerwone wino, czerwone mięso oraz mięsne przetwory marynowane, wędzone lub konserwowe, orzeszki ziemne.
napoje: kofeinowe – kawa, mocna czarna herbata; napoje typu energy-drink i napoje typu cola. Kofeina, na krótki czas po jej spożyciu, podnosi ciśnienie krwi, także w naczyniach krwionośnych mózgu. Wielu migrenowców musi zrezygnować z niej całkowicie.
alkoholowe – alkohol może działać silnie migrenogennie, gdyż rozszerza naczynia krwionośne mózgu. Szczególnie niewskazane są takie alkohole, jak: czerwone wino, porto, sherry, piwo, ciemny rum oraz kolorowe wódki.
Substancje dodawane do żywności: aspartam – to związek należący do słodzików. 200 razy słodszy niż cukier - kryje się pod symbolem E-951. Przypuszcza się, że jego nadmierne spożycie obniża poziom serotoniny. To z kolei nasila depresję, a w konsekwencji zaostrza objawy migreny.

Czytajmy etykiety. Może okazać się, że w naszym dziennym jadłospisie pojawia się zbyt wiele napojów, deserów, serków, jogurtów oraz gum do żucia zawierających aspartam.)

glutaminian sodu - substancja dodatkowa, która ma za zadanie wzmacniać smak żywności. Znajdziemy je w zupach w puszkach i w proszku, mrożonkach, przyprawach, sosach do sałatek, gotowych daniach w słoikach oraz przetworach mięsnych i rybnych. Ukryty na etykietach pod symbolem E-621.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке