Kognitywistyka czy nauki o poznaniu? | Rozmowy o umyśle #16

Описание к видео Kognitywistyka czy nauki o poznaniu? | Rozmowy o umyśle #16

W niniejszym odcinku rozmawiamy interdyscyplinarności kognitywistyki. Czy kognitywistyka powszechnie nazywana interdyscyplinarną nauką o umyśle ma rzeczywiste ambicje osiągnięcia jedności metod i pojęć? Co obiecywali "ojcowie założyciele" kognitywistyki, a co się im przypisuje? Czy interdyscyplinarność przekłada się na osiągnięcia badawcze? Zagadnienia te przybliża dr Przemysław Nowakowski, filozof z Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

Czym jest umysł? Jak działa? W cyklu "Rozmowy o umyśle" dr Mateusz Hohol (Centrum Kopernika Uniwersytetu Jagiellońskiego; więcej informacji: www.hohol.pl) i jego goście: psychologowie, neuronaukowcy i filozofowie, rozmawiają o różnych obliczach współczesnej kognitywistyki, czyli interdyscyplinarnej perspektywy badawczej, której celem jest zrozumienie ludzkich (i nie tylko) procesów poznawczych.

Kamera i montaż: Przemysław Kopeć

"Nauka na żywo" - zadanie finansowane w ramach umowy 808/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке