PAVUK - історія появи різдвʼяного павука

Описание к видео PAVUK - історія появи різдвʼяного павука

Різдвяні павуки - одні з найдавніших та найзагадковіших витворів з соломи, які вражають своєю гармонією та багатогранністю 🔅

Це не просто виріб. З давніх віків - це сімейний оберіг, що обʼєднував родину і був сповнений позитивною енергетикою.

Павук є традиційною рухомою прикрасою оселі в Україні, яку плели з соломи на різдвяно-новорічні свята. Наші пращури вважали, що саме ця невагома та вишукана конструкція відтворює будову Всесвіту.

Павук так чи інакше зустрічався у різних частинах України, а не був притаманним якомусь певному її регіону. Зокрема, павуки мешкали і подекуди досі мешкають на Поліссі, Київщині, Буковині, Галичині, Покутті, Лемківщині та Бойківщині.

Конструкція павука складається із соломинок, котрі виготовляються зі спеціально обробленого жита, адже саме таке стебло є міцнішим та зберігається значно довше. Вона являє собою сплетені однакові ромбоподібні елементи. Її підвішували на кінській волосині на балку під стелею, над іконами або ж на вікно. Протяг чи полумʼя свічки забезпечувало циркуляцію повітря у приміщенні, завдяки якій павук обертався, наче живий. Плавність руху конструкції та гармонія форм, що утворювалися, були призначені оберігати дім та усіх, хто мешкає в ньому.

Павук мав висіти у хаті до Водохреща. А далі його спалювали, знищуючи тим самим усе погане, що він у себе увібрав. Проте, у багатьох місцевостях такого звичаю немає і павуки продовжують висіти в хатах роками. Їх прикрашають соломʼяними янголятами, зірочками, кубиками, чи паперовими квітами, а на Великдень - писанками. Крутяться вони собі від найменшого подиху, протягу чи руху, витанцьовують тінями на стінах. Оживають та продовжують милувати око господарів оселі.

Відкрий для себе захоплюючий світ творчості та натхнення разом з PAVUK.

Приймай з радістю, створюй з гордістю і бережи з трепетом.
PAVUK - твоя різдвяна традиція.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке