Choroba dwubiegunowa / ChAD 👉 Przyczyny 👉 Objawy dwubiegunówki 👉 Jak leczyć ChAD?

Описание к видео Choroba dwubiegunowa / ChAD 👉 Przyczyny 👉 Objawy dwubiegunówki 👉 Jak leczyć ChAD?

ChAD - poznaj objawy Choroby Afektywnej Dwubiegunowej. Jak leczy się ChAD! Jak Choroba afektywna dwubiegunowa to stosunkowo mało znana powszechnie przypadłość, z którą jednak zmagają się miliony osób na całym świecie. Warto dowiedzieć się, czym jest ta choroba, z jakimi konkretnie wiąże się objawami, a co najważniejsze, jak może wyglądać jej leczenie. Wiedza ta z pewnością może okazać się bardzo pomocna, a nawet może przyczynić się do skłonienia siebie lub kogoś z grona najbliższych do udania się do specjalisty po pomoc. #chorobadwubiegunowa #chad #chorobadwubiegunowaobjawy

❤️ Subskrybuj nasz kanał, 🔔 włącz powiadomienia o nowych filmach:
👉 https://www.youtube.com/c/Medycyna360...

Rozdziały:
00:00 ChAD
01:07 Choroba dwubiegunowa - charakterystyka
02:44 Choroba dwubiegunowa - objawy
04:41 Choroba dwubiegunowa - przyczyny
05:36 Choroba dwubiegunowa - diagnostyka
09:01 Choroba dwubiegunowa - leczenie
10:04 Choroba dwubiegunowa - zapobieganie
10:24 Choroba dwubiegunowa - skutki i wsparcie

✅ Choroba dwubiegunowa objawy
Zdecydowana większość osób cierpiący na chorobę dwubiegunową jest w wieku około 28 - 35 lat. Nie ma tu większego znaczenia, jakiej płci jest dana osoba, ponieważ choroba ta występuje w równym stopniu u mężczyzn i kobiet. Czym się charakteryzuje ta choroba? Jej najbardziej charakterystycznym objawem są pojawiające się po sobie dwa stany, nazywane przez specjalistów epizodami. Mowa tu jest o epizodach maniakalnych oraz depresyjnych. Czym się one charakteryzują?

👉 Okres maniakalny cechuje się przede wszystkim ogromną ekspresyjnością, euforią i pobudzeniem. Stan ten cechuje się niewiarą we własne ograniczenia i zdolności. Występuje ogromna aktywność osoby chorej, a także często zmniejszone potrzeby fizyczne. Mowa tu jest np. o znacznie ograniczonej potrzebie snu. Bardzo często osoby w trakcie tego stanu oddają się zajęciom twórczym i kreatywnym.

👉 Drugim epizodem choroby dwubiegunowej jest stan depresyjny. Następuje w nim znaczne obniżenie nastroju, smutek, silne poczucie pustki, całkowita utrata zainteresowań czy też zdolności do odczuwania radości. Pojawia się poczucie bezradności, apatia oraz następuje zatrzymanie wszelkich aktywności. Bardzo często w trakcie tego epizodu pojawia się także niska samoocena, brak wiary w siebie, myśli pesymistyczne, a nawet samobójcze. Znacznie zmniejszony zostaje apetyt.

✅ Jakie są przyczyny tej choroby?
Jak więc widać choroba dwubiegunowa może przyjmować naprawdę bardzo niebezpieczne dla pacjenta stany. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są powody i przyczyny jej powstawania. Czy zostało to ustalone przez współczesną naukę?

👉 Jak się okazuje, niestety obecnie mechanizmy odpowiedzialne za pojawianie się tej choroby nie zostały jeszcze do końca poznane. Jak się uznaje, odpowiedzialne są za nią procesy chemiczne zachodzące w mózgu, które mogą być uwarunkowane biologicznie lub genetycznie.

✅ Leczenie choroby dwubiegunowej
Na koniec warto się jeszcze dowiedzieć, jak powinno wyglądać prawidłowo przeprowadzone leczenie takiej choroby. Czym się ono powinno charakteryzować i na co w takiej sytuacji warto postawić?

👉 Podstawą leczenia choroby dwubiegunowej jest długotrwałe stosowanie odpowiednio dobranych przez lekarza prowadzącego środków farmakologicznych. Co również ważne, w wielu przypadkach pacjentom zaleca się przeprowadzenie terapii poznawczej i interpersonalnej. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że niezwykle istotna w procesie leczenia i stabilizacji stanu chorego jest świadomość jego rodziny o chorobie, tego, z czym się ona wiąże i z jakie towarzyszą jej zagrożenia. Wsparcie rodzinny w tej sytuacji jest niekiedy podstawą sukcesu.

👨‍⚕️ Pamiętaj proszę, że informacje zawarte w filmie nie są poradą medyczną i nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej.

❤️ Bądźcie zdrowi ❤️

Комментарии

Информация по комментариям в разработке