Érzelmi tudatosság, érzelmi bántalmazás, verbális abúzus és kezelése | Érzelmi felelősségvállalás

Описание к видео Érzelmi tudatosság, érzelmi bántalmazás, verbális abúzus és kezelése | Érzelmi felelősségvállalás

A tudatosodás korszakát éljük: egyre többen kezdünk tudatossá válni gondolatainkkal, érzéseinkkel, érzelmeinkkel, cselekedeteinkkel és ezek következményeivel kapcsolatban.
Az érzelmi tudatosság lényege, hogy felismerjük az érzéseinket és vállaljuk értük a felelősséget. Boldognak lenni jöttünk erre a Földre. Az érzéseink pedig megmutatják az utat a boldogság felé, de ha nem figyelünk oda rájuk és hagyjuk, hogy a rossz érzések, a negatív energiák eluralkodjanak felettünk, akkor nem lesz boldog életünk.

♡ Kérlek támogasd ezt a csatornát, ha tetszik: https://www.paypal.me/EAdrienn Köszönöm!
Minden támogatóért meditálok, hogy bőségben, egészségben, szeretetben éljen. 🙏 ♡

Vannak, akik egész nap képesek megsértődve, mérges állapotban maradni, mert egyszerűen nem tudatosak ezzel kapcsolatban, hogy ez se nekik se másoknak nem jó. A környezetükre és saját magukra is rossz hatással vannak.
Neked vannak ilyen napjaid? Te bele szoktál ragadni a rossz érzésekbe? Ha igen, tedd fel ilyenkor a kérdést: hogy érzem magam? Miért érzem így magam? Hogyan szeretném érezni magam?

Nem kell rossz érzéseket érezni. Mindenki megérdemli, hogy jól érezze magát a bőrében, de ezért tenni kell, ami gyakran nem egyszerű, de lehet változtatni. Ezt jelenti az, hogy vállaljuk a felelősséget saját magunkért és a saját jólétünkért. Ha észreveszed, hogy haragos vagy, akkor tudsz tenni azért, hogy pozitívabb érzéseket élj meg. Azzal, hogy észreveszed, megfigyeled az érzéseid és azok hatását nő a tudatosságod és tudsz pozitív lépéseket tenni.

A negatív érzések elengedésében az ÉFT (Érzelmi Felszabadítás Technika), a kopogtatás tud segíteni. Ezzel kapcsolatos videókat itt találsz:    • EFT Kopogtatás | Érzelmi Felszabadulá...  

A másik oldala a dolognak az, amikor valaki a környezetedben van negatív érzelmek hatása alatt és azt kivetíti a környezetére és így esetlegesen rád is. Ennek egy nagyon rossz változata az, amikor valaki rajtad tölti ki a dühét, netán érzelmileg bántalmaz, verbális abúzus áldozatává válsz. Ezek nagyon kemény, erőt próbáló helyzetek. Akik érzékenyek, azokat nagyon meg tudja viselni az érzelmi bántalmazás. Mégis, a megoldás a saját kezünkben van, mert a másik felet nem tudjuk befolyásolni, irányítani, megváltoztatni. Csak magunkat tudjuk megváltoztatni. Mi válhatunk lelkileg erősebbekké, mi cselekedhetünk másként.

Ha olyan helyzetbe kerülsz, ami számodra kellemetlen, érzékenyen érint, netalán bántalmazás ér, akkor mindenképp maradj jelen (azaz próbáld megelőzni a lefagyást és a diszasszociálást) és lépj ki az adott szituációból. Ha olyan az illető, hogy meg lehet vele beszélni, akkor jelezd felé, hogy miként érzel, de ha például egy nárcisztikus személyiséggel van dolgod, aki erőszakos és verbálisan bánt, akkor inkább próbálj meg kilépni az adott helyzetből, fizikailag eltávolodni tőle. Menj el mosdóba, menj el fürdeni, mondd, hogy nem érzed jól magad és vonulj el a szobádba, menj le a boltba, menj ki sétálni, hívj fel egy barátot. Keress valami kifogást és lépj ki fizikálisan az energiamezejéből és a környezetéből. Ne hagyd, hogy bántson! Megérdemled, hogy boldog legyél, hogy jól érezd magad. Nem vagy senki boxzsákja.

MERJ kilépni a helyzetből, merj tenni magadért. Ha erőszakos és követ és nem engedi, hogy kilépj, akkor pedig csak az marad, hogy nagy lelkierőt veszel magadon és végighallgatod, de úgy, hogy nem engeded be a támadását. Mélyen lélegzel és hagyod a dühét távozni. Szavai egyik füleden be a másikon ki. Közben lélegezz mélyen és engedd távozni a rossz érzéseket, amiket átélsz. Gondolj erre az üzenetre, hogy megérdemled a szeretetteljes bánásmódot. Ő most nem így bánik veled, hát nem engeded be a szavait. Nem veszed fel a hívó fél telefonját. Ehhez nagy erő kell, de meg van benned ez az erő! Tarts ki és amint tudsz távolodj el tőle.


☆ Köszönöm, hogy megnézted a videót! Sok erőt kívánok!
☆ Legyen szép napod!

Комментарии

Информация по комментариям в разработке