Відповідальність за неявку до військкомату після вручення повістки. Консультація (073) 007-44-51

Описание к видео Відповідальність за неявку до військкомату після вручення повістки. Консультація (073) 007-44-51

#повістка #мобілізація #військовийюрист
✅ Юрист з військового права 📲 +38 (073) 007-44-51
⚖ Юридична компанія "Приходько та Партнери"!

👉Послуги для військових:

📌Написання рапортів
📌Адвокатські запити
📌Питання виплат
📌Консультації
📌Супровід звільнення з військової служби
📌Оскарження ВЛК

🌐 Наш сайт: https://prikhodko.com.ua

🔹 Наш телеграм-канал https://t.me/prikhodko_and_partners

📲 Завантажуйте наш мобільний додаток: https://consultant.net.ua​​
♻ Онлайн сервіс ⚖ юридичних та 🧮 бухгалтерських послуг!

👉 На App Store: https://apple.co/33Y30nM​​
👉 На Google Play: https://bit.ly/2G4oLJX​​
_______________________________
Чинне законодавство передбачає, що військовозобов'язані, які не з'явилися у військкомат після вручення повістки, несуть за це адміністративну відповідальність. Іноді така відповідальність може бути навіть суворішою – кримінальною.
Повістка у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки не дорівнює мобілізації.

Вони бувають різних видів. Не завжди вручення повістки
означає неодмінну мобілізацію військовозобов'язаного. Метою може бути уточнення даних або, наприклад, проходження медичної комісії. Відповідно, повістки поділяються на кілька типів:

✅ - для уточнення даних

✅ - про проходження медкомісії;

✅ - повістка про виклик на військову службу та мобілізаційне розпорядження.

Коли видають перший тип повістки, він передбачає або постановку на облік, або дії, пов'язані з актуалізацією даних про людину. Щодо мобілізаційного розпорядження, воно не може бути видано відразу. Спочатку людина має пройти медичну комісію. І лише тоді, коли його визнали придатним, можливо розпорядження про призов на військову службу.
Іноді навіть позитивний результат від медкомісії не спричиняє негайну мобілізацію на службу. Все залежить від реальних потреб армії та, наприклад, наявності відповідної посади, якщо йдеться про резервіста.
Яка відповідальність за неявку до військкомату
Відповідальність залежить від того, про який тип повістки йдеться. Наприклад, якщо це документ, який зобов'язує з'явитися для уточнення даних, то неявка є адміністративним правопорушенням і веде до штрафу (від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Але якщо призовник ухиляється від військової служби після того, як пройшов медкомісію та отримав мобілізаційне розпорядження, йому загрожує кримінальна відповідальність із санкцією від 3 до 5 років позбавлення волі.
На сьогоднішній день взаємодія територіальних центрів комплектування із громадянами далеко не завжди відповідає нормам законодавства. Крім бюрократичних явищ, є багато різних зловживань, недбалого ставлення до здоров'я військовозобов’язаних і необґрунтованих висновків про придатність тих чи інших призовників із серйозними захворюваннями. Також часто можна побачити порушення порядку вручення повісток – наприклад, коли повістка у поштовій скриньці, а не вручена особисто під підпис.
Тому небажання багатьох людей взаємодіяти з військкоматом часто пов'язане не зі спробою уникнути участі у захисті Батьківщини під час війни, а в побоюваннях зловживань та порушенні своїх прав. Проте неявка у військкомат – не найкраще рішення, якщо повістка видана з дотриманням усіх процесуальних норм. Конструктивніше звернутися до адвоката, який спеціалізується на військових питаннях.

Чим допоможе юрист?

Є різні варіанти взаємодії:
• Консультації. Завдання фахівця – зорієнтувати у тих правових нормах, які стосуються саме вашої ситуації, запропонувавши чіткий та зрозумілий алгоритм дій.
• Юридичний супровід, починаючи з взаємодії з терцентром та закінчуючи захистом у судовій інстанції.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке