ulica Niemierzyńska - lipcowy spacer po Szczecinie.

Описание к видео ulica Niemierzyńska - lipcowy spacer po Szczecinie.

Trasa: od skrzyżowania z Krasińskiego do Arkońskiej.
Dodatkowe informacje o Józefie Cyppku:
Ul. Niemierzyńska 7. Niepozorna, zaniedbana, odpychająca kamienica. Tu na parterze mieszkał Józef Cyppek znany jako rzeźnik z Niebuszewa - postać wokół którego powstało mnóstwo legend.
Zaczęło się 11 września 1952 r. Wtedy milicjanci poszukujący zaginionej 20-letniej Ireny J. trafili do mieszkania przy ulicy Wilsona 7. Jeden z nich pisze w swoim notatniku: W pokoju na kanapie leżą zwłoki kobiety z odciętą głową, rękami i nogami. Ręce i jedno udo przy szafie. Na półce przy kaflowej kuchni miska do połowy wypełniona czerwoną cieczą. Obok maszynka do mielenia mięsa ze śladami mielenia. Na talerzach serce i wątroba ludzka. Obok sałatka z pomidora.
Cyppek, ślusarz z zajezdni Pogodno, był z pochodzenia Niemcem. I prawdopodobnie dlatego władza chciała zamknąć sprawę szybko i bez rozgłosu. Proces utajniono: Okoliczności mogłyby wywołać niepokoje społeczne - uznał sąd. Sześć dni po zabójstwie morderca został osądzony i skazany na śmieć. Powieszono go w listopadzie, dwa miesiące po zamordowaniu kobiety, która była jego sąsiadką. Nie sprawdzono czy mógł mieć na sumieniu jakieś inne zbrodnie, nie dociekano dlaczego pokroił i zmielił ciało ofiary. Z przecieków ze śledztwa narodziła się legenda według której Cyppek zabił więcej osób, a ludzkie mięso po przemieleniu sprzedawał niemieckim handlarzom na bigos. Odcięte głowy topił w Rusałce (tak zrobił z ostatnią ofiarą). Do dziś nie wiadomo ile jest prawdy w opowieściach o serii zabójstw, poza całkiem prawdopodobną tezą, że Cyppek był kanibalem.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке