клумба - це ефектна прикраса для присадибної ділянки, незалежно від її габаритів і місця знаходження. При створенні ретельно продумується проект розташування, і кожному виду квітів відводиться своє місце. Найчастіше розроблюють дизайн клумби біля будинку, біля садової альтанки, уздовж паркану або декоративної водойми.
Розміри та форми композицій можуть бути якими завгодно, залежно від особливостей рельєфу ділянки. Навіть попри те, що квітковим клумбам здебільшого надають геометрично правильні форми, за бажанням можна відійти від класики та створити фігурну композицію, обмежену тільки фантазією. У своїй практиці ми стараємось поєднувати квітучі багаторічні рослини з вічнозеленими хвойними та листяними рослинами різних відтінків. Як правило, це такі рослини як:
Фотинія Фразера Red Robin, бересклет японський Emerald Gold, різні сорти та види лаванди, сосни карликові pinus mugo pumilio, кипарисовик горохоплідний baby blue, туї смарагд, ялина глаука глобоза, флокси різних видів, барбариси різних сортів та видів і т.д.
При виборі місця для клумби я завжди намагаюсь використовувати кути, де закінчується бруківка і починається зелена зона. Особливо вдало було б сформувати клумбу поруч з терасою, де ви проводитимете багато вільного часу навесні та влітку. Клумби в цілому відіграють ключову роль у формуванні настрою та сприйняття кожного подвір'я. Також вони є важливими елементами цілісної картини ландшафтного дизайну.
Завдяки сучасному розмаїттю вибору, можна створити саме той дизайн клумби, який існував ще в думках. Варіацій дуже багато, тому далі будуть розглянуті основні:
Міксбордер. Інакше - живий бордюр. Квіти висаджують у три ряди, і час цвітіння кожного ряду має відрізнятися.
Для переднього – використовуються низькорослі квіти. Підходять як одно-, так і багаторічники.
Для середнього – зазвичай обираються багаторічники й цибулинні квіти.
Для заднього – підбирають високорослі квіти.
Фігурна клумба. Найчастіше таку можна спостерігати в парках - одночасне цвітіння клумб є головною ознакою правильного оформлення конкретних зон.
Парадна клумба. Концепція базується на різноманітності видів рослин і зазвичай розташовується в самому центрі саду. Нерідко така композиція доповнюється кам'яними садовими доріжками або іншими дизайнерськими рішеннями. Найкраще підібрати ділянку з рівною поверхнею. Перед початком оформлення потрібно очистити її від опалого листя і засохлої трави. В ідеалі ґрунт потрібно перекопати й удобрити. Якщо клумба межує з газоном, то її контури добре було б окреслити садовим пластиковим бордюром, котрий продається в садових центрах та різних будівельних гіпермаркетах. Якщо при оформленні клумби, ви висаджуєте багаторічні рослини, то грунт бажано вкрити агроволокном, під нього провести крапельний полив та укрити агроволокно укривним матеріалом, таким як кора, мармурова крихта, річкова галька. Але в жодному разі не слід забувати про догляд за кожною клумбою, котрий полягає в регулярній стрижці рослин, внесенні добрив, регулярному поливі та боротьбі з шкідниками. Також важливо серйозно підійти до вибора рослин, так як є різні рослини і тіньовитривалі і такі, котрі полюбляють сонячні місця. Також важливо зайнятись підготовкою грунту. В жодному разі не можна висаджувати рослини в звичайну глину, якщо грунт на вашій ділянці не сприятливий, то я рекомендую використовувати для висадки рослин субстрати. Вони бувають кислі та універсальні. Також неймовірно важливо перед висадкою рослин на клумбі скласти план загального вигляду клумби і підібрати рослини карликові, а не такі, котрі за 10 років перетворять вашу клумбу на суцільний ліс. Також дуже часто створюють клумби безперервного цвітіння. Вони теж по свойому гарні, але як на мене не практичні.Створити клумбу безперервного цвітіння за заздалегідь підготовленим планом не складе труднощів. Оптимальний час висадки - весна, однак багаторічні культури можна посадити вже з осені. Порядок облаштування клумби:
Підготовка ґрунту. Грунт перекопують, видаляють кореневища бур'янів. Обов'язково вносять перегній і комплексні мінеральні добрива для підвищення родючості. На бідних грунтах цвітіння буде мізерним, нетривалим. У глинисті грунти вносять річковий пісок, в піщані - глину. Це дозволить поліпшити структуру грунту.
Посадка рослин. Спочатку висаджують найбільші, об'ємні рослини - кущі або розлогі багаторічники. Далі порожнечі між ними заповнюють невеликими рослинами. Між багаторічниками залишають не менше 0,2-0,5 м вільного простору на перспективне зростання. Перші роки такі прогалини можна заповнювати однорічними культурами.клумба із хризантем Цибулинні культури розміщують так, щоб при викопуванні не турбувати кореневу систему зростаючих поруч багаторічників або кущів. Якщо клумба складається тільки з однорічних культур, то висадку починають від самих високорослих рослин до низькорослих.
Догляд за рослинами. Декоративність клумби слід підтримувати протягом усього року.
Информация по комментариям в разработке