Про штрафи для ФОПІВ за невикористання РРО. Правила роботи з РРО

Описание к видео Про штрафи для ФОПІВ за невикористання РРО. Правила роботи з РРО

#РРО #ФОП #бухгалтер
✅ Бухгалтерський та юридичний аутсорсинг бізнесу!
⚖ Юридична компанія "Приходько та Партнери"!

✅ Аудит бізнесу
✅ Ведення кадрового обліку
✅ Послуги бухгалтера
✅ Ведення бухгалтерської звітності

👉Домовитись про зустріч:
📲 +38 (073) 007-44-10
🌐 Наш сайт: https://prikhodko.com.ua

📲 Завантажуйте наш мобільний додаток: https://consultant.net.ua​​
♻ Онлайн сервіс ⚖ юридичних та 🧮 бухгалтерських послуг!

👉 На App Store: https://apple.co/33Y30nM​​
👉 На Google Play: https://bit.ly/2G4oLJX​​
____________________________________________________
Звертаємо увагу, що останніми днями була велика кількість інформаційних приводів, які говорили про те, що Верховна Рада України планує звільнити ФОПів від застосування штрафів за невикористання РРО до 2023 року. Дійсно, в парламенті було зареєстровано законопроект № 6540 від 24.01.2022 року.

Разом з тим, про тотальне звільнення, про яке йдеться у великій кількості публікацій та новинах, законопроектом не передбачено.

Поряд з цим, законопроект пропонує тимчасово, до 1 січня 2023 року, застосування санкцій здійснювати в таких розмірах:
10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
50 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.
Тобто законопроект взагалі не містить положень про звільнення від штрафу. Тому перевірки будуть проводитися, а штрафи будуть застосовуватися. Однак варто звернути увагу на те, що законопроект має бути ще проголосований народними депутатами та підписаний Президентом України. А поки діють 100 % штрафи, тому потрібно дотримуватися правил при роботі з РРО.

Нагадуємо від себе наступні правила роботи з РРО

Як проводити чеки на часткову оплату? Перше, на що потрібно звернути увагу, – це те, що чек видається на кожну розрахункову операцію. Для уникнення зайвих проблем чи підстав для перевірки, якщо Вам зроблено попередню оплату на 100 грн, фіскальний чек також має бути на 100 грн.
Як це зробити? Припустимо, що повна вартість послуги складає 10 000 грн., передоплата – 1000 грн. У колонці «кількість» визначаємо 0,1, що відображає розмір частини оплаченої послуги. При оплаті решти 9 000 грн., знову видаємо чек, але вже відповідно на 0,9 послуги. Тобто правило наступне: скільки разів клієнт здійснює оплату за конкретний товар чи послугу – стільки потрібно видавати й розрахункових документів.

Відкриття зміни. Зміну потрібно відкривати лише тоді коли є фактичні продажі. Нульові Z-звіти є підставою для проведення у Вас перевірки, оскільки може свідчити про факти невидачі Клієнтам чеку.
За потреби можна здійснювати службове внесення, щоб мати розмінні купюри в касі. Однак, на кінець для важливо робити службову видачу готівки. Якщо цього в кінці дня зроблено не було , то потрібно знову зробити службове внесення на наступити день тієї суми, яка була в касі на кінець дня. Виключенням є Checkbox, так як сума готівки є в пам’яті ПРРО і переноситься на наступний день автоматично.
Найменування товарів чи послуг в чеку має відображатися українською мовою, для розуміння, що це за товар чи послуга. Ідеальним варіантом є внесення назви на основі накладних постачальника, якщо такі наявні.
Один працівник – окремий ключ ЕЦП. В теорії дозволено використання печатки, але в роз’ясненнях ДПС вказано що печатка може бути використана виключно ФОП або уповноваженою особою ФОП. Користування печаткою ФОП кількома працівниками ризиковано.
Закриття зміни повинно відбуватись щоденно до закінчення доби. Зручно користуватись функцією автозакриття зміни у ПРРО.
На післяплату обов’язково складається чек до відправки товару, а не при отриманні готівки від перевізника.
Звертайтеся до ЮК «Приходько та партнери», ми з радістю Вам допоможемо та вирішимо усі проблеми.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке