Przygoda w polskiej Amazonii

Описание к видео Przygoda w polskiej Amazonii

Ilu z Was wie, że zaledwie 17 km od centrum Warszawy znajduje się dzika, podmokła, bagnista dolina, która zamienia się wiosną i latem w niemal tropikalną dżunglę? Weszlibyście w bagna i rozlewiska, żeby przeżyć przygodę i spotkać mieszkańców polskiej Amazonii pod Warszawą?

„Przygoda w polskiej Amazonii” to historia odkrywania rzeki Małej i jej Rozlewisk przez Daniela Petryczkiewicza, mieszkańca pobliskiego Konstancina-Jeziorny. Historycznie rzeka nazywała się Wierzbna, brała początek w rozległych bagnach i torfowiskach koło wsi Baniocha a w XV wieku stanowiła granicę dóbr rycerzy króla Jagiełły! Aktualnie jest siedliskiem bobrów, mnóstwa dzikich ptaków i płazów. Mieszkańcy okolicznych wsi wspominają, że kiedyś rzeka była dużo głębsza, i można było w niej łowić ryby. Teraz ryby występują raczej okresowo a sama rzeka potrafi wyschnąć wskutek braku deszczu i rosnących temperatur. Daniel zakochał się w tym miejscu podczas pandemii. Zaczął nie tylko regularnie wędrować wzdłuż rzeki i poznawać jej historię i przyrodę ale też chronić ją przed zniszczeniem i zanieczyszczeniem. To film o tym, że przygoda i dzikość jest tuż za rogiem, lokalnie - nie trzeba po nią lecieć tysiące kilometrów samolotem. Jest to też historia pokazująca, że każdy może uczynić świat trochę lepszym, nawet na małą lokalną skalę – a od takiej przecież zwykle się zaczyna.

Historia odkrywania na nowo rzeki Małej rozpoczęła się od publikacji w Magazynie Pismo fotoreportażu autorstwa Daniela. Specjalnie z okazji premiery filmu, od Piątku do Niedzieli możecie przeczytać reportaż w wolnym dostępie! Link poniżej: 👇
https://magazynpismo.pl/Fotoreporta%C...

Daniel Petryczkiewicz, rocznik 1976. Fotograf, bloger, aktywista, pasjonat rzeczy małych, dzikich i lokalnych. Absolwent pierwszego rocznika Szkoły Ekopoetyki Julii Fiedorczuk i Filipa Springera przy Instytucie Reportażu w Warszawie. Zakochany w lokalnej rzeczce Małej i jej Rozlewiskach, które odkrył na nowo i o które walczy od ponad 2 lat. Z Małą uczestniczy także w programie Pamiętajmy o Mokradłach. Współdziała i współpracuje z kolektywami: Siostry Rzeki, Alarm dla Klimatu, Stowarzyszenie Nasz Bóbr, Lasy i Obywatele, Jaki Będzie Las.

Autor wystaw: Meandry 2015 oraz #NoBeautyInPlastic 2019 oraz Drzewa i Ludzie 2021. Laureat nagrody publiczności za projekt społeczny roku 2019 w plebiscycie portalu Ulica Ekologiczna. Inicjator spotkania twórczo-aktywistyczno-poetyckiego „Święto Wody” w Konstancinie-Jeziornej. Publikuje teksty i fotoreportaże o tematyce ekologicznej m.in. w Magazynie „Pismo”.

Więcej informacji o działalności Daniela znajdziecie tutaj: 👇
FB:   / danielpetryczkiewicz  
Instagram: @daniel_petryczkiewicz

Jeśli chcesz pomóc zachować takie dzikie miejsca oraz zwiększać wrażliwość na piękno i konieczność ochrony przyrody w Polsce i na świecie – możesz to łatwo zrobić. Zostaw pod filmem lajka, skomentuj i udostępnij film swoim znajomym w mediach społecznościowych. Aby nie umknął Ci nasz kolejny film proszę zasubskrybuj nasz kanał.

Czy wiesz o innych ciekawych ludziach zajmujących się kwestiami środowiskowymi, z którymi Jonathan Ramsey powinien porozmawiać? Powiedz nam o nich w komentarzach!

Znajdź Jonathana online:
Strona internetowej: https://www.moznapanikowac.pl
Facebook:   / moznapanikowacfilm  
Instagram:   / mozna_panikowac  
Twitter:   / panikowac  

Jonathan docenia wszelkie wsparcie, które pomoże mu w kontynuowaniu pracy przy produkcji niezależnych treści filmowych o tematyce ekologicznej w Polsce. Jego celem jest tworzenie filmów, które otworzą dyskusje na tematy, które dotyczą nas wszystkich. Koncepcja tego kanału polega na tym, że każdy film opowiada o czyimś osobistym punkcie widzenia, a jednocześnie jest w jakiś sposób powiązany ze środowiskiem.

Możesz pomóc Jonathanowi w produkcji większej liczby filmów, przekazując darowiznę:
Producent: Jonathan L Ramsey United
nr konta: PL 41 1160 2202 0000 0004 5268 3449
Tytuł przelewu: Darowizna na film dokumentalny
Bank Millenium SWIFT code: BIGBPLPW
lub przez
PayPal: [email protected]

Produkcja Ramsey United, 2022.

#wędrowanie #podróże #przygoda #dzikapolska #przyroda #bobry #bóbr #dzikierzeki #dżunglapodwarszawą #bagna #rozlewiska #przyrodawarszawy #Konstancin #chojnowskiparkkrajobrazowy #survival #bushcraft

Комментарии

Информация по комментариям в разработке