Zobacz więcej na https://www.szybkainwentaryzacja.pl/p...
Mam nadzieję, że w poprzednim wideo, udało mi się dobrze pokazać różnice pomiędzy wytrzymałą etykietą inwentaryzacyjną do oznaczenia środków trwałych i wyposażenia, a etykietą nietrwałą, która tylko zmarnuje nasz czas i wysiłek.
Skoro etykiety masz już wydrukowane, przyklejone i majątek oznakowany, to czas na spis z natury.
Jak go zrobić?
Najszybciej i najwygodniej zastosować profesjonalny czytnik mobilny, tzw. kolektor danych lub inwentaryzator.
Inwentaryzator, to małe urządzenie wyposażone w pamięć, specjalne oprogramowanie i skuteczny czytnik kodów kreskowych lub chipów zbliżeniowych RFID.
Zwróć uwagę, że musi posiadać duży, czytelny ekran, który umożliwi Ci wygodną pracę. Np. po zeskanowaniu kodu kreskowego pokaże czytelnie nazwę i numer inwentarzowy tego przedmiotu, zapamiętane miejsce użytkowania i osobę odpowiedzialną,
Niektóre skanery dostępne na rynku są pozbawione wyświetlacza, co utrudnia weryfikacją poprawności skanowanego majątku. Takich urządzeń podczas inwentaryzacji należy się wystrzegać.
Zapytasz może, a co z odczytem kodu kreskowego za pomocą telefonu komórkowego? Owszem, stworzyliśmy takie rozwiązanie, ale nie polecam z uwagi na powolny odczyt, problemy z oświetleniem i nieradzenie sobie z kodem uszkodzonym.
Lepiej, kupić profesjonalne urządzenie, niż potem się denerwować.
No chyba, że masz tylko 50 środków trwałych, no to przy takich ilościach, czas ma już mniejsze znaczenie.
Spis z natury takim czytnikiem mobilnym jest bardzo łatwy do przeprowadzenia i zajmuje niedużo czasu.
Zaczynamy od wybrania z listy lub zeskanowania kodu kreskowego spisywanego pomieszczenia, oddziału lub miejsca powstawania kosztów. Tzw. MPK
Następnie należy odszukać etykietę, namierzyć czytnik i przycisnąć przycisk skanera.
Oczywiście samo urządzenie, to jeszcze nie wszystko.
Czytnik mobilny musi posiadać specjalne oprogramowanie inwentaryzacyjne, do skanowania i zapamiętania tysięcy spisywanych przedmiotów.
Oprogramowanie, po odczytaniu kodu kresowego wyświetla nazwę i numer inwentarzowy przedmiotu, umożliwiając weryfikacją majątku i jego oznaczenia.
Automatycznie odrzuca wszystkie kody niezdefiniowane w systemie.
Dzięki dużej pamięci, po zakończeniu spisu z natury w jednym pomieszczeniu można iść do następnego i w ten sposób zakończyć jednego dnia całe piętro.
Dane synchronizuje się z laptopem za pomocą przewodu USB lub sieci bezprzewodowej. Takie rozwiązanie pozwala robić inwentaryzację w rozległych zakładach przemysłowych albo w firmach wielooddziałowych, gdzie ważna jest praca offline w terenie, daleko od własnego biurka.
Zobacz więcej na https://www.szybkainwentaryzacja.pl
Информация по комментариям в разработке