Nic nie stoi na przeszkodzie - rozmowa z Anną Dereszowską

Описание к видео Nic nie stoi na przeszkodzie - rozmowa z Anną Dereszowską

Inności trzeba pomóc. Spotkanie z Anną Dereszowską

Jeśli się w coś angażuję, robię to całym sercem – powiedziała w wywiadzie dla magazynu „Viva” znana aktorka teatralna, serialowa i filmowa Anna Dereszowska. Ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, była gościem kolejnego spotkania „Różnimy się pięknie” w projekcie „Nic nie stoi na przeszkodzie” w Kieleckim Centrum Kultury.

Anna Dereszowska to nie tylko aktorka, ale i wokalistka. Jej głos znają wielbiciele audiobooków i dzieci, które kochają animacje z dubbingiem. Właśnie możemy ją oglądać w serialu „Lulu”, gdzie gra kobietę przy mężu, która po rozstaniu próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Znamy ją także m.in. z roli w serialach: „Złotopolscy”, „Komisarz mama” czy „Twierdza szyfrów”. Grała w „Rojście”, „Pittbullu” i „Odwróconych”. Zwykle silne i odważne kobiety. Marzy o trudnej, dramatycznej roli.

Dla tych, co mają trudniej
Aktorka o nietuzinkowej urodzie jest wrażliwa na potrzeby innych. Od lat promuje rodzicielstwo zastępcze realizowane przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Dba także o zdrowie i dobrostan kobiet, współpracując z organizacją Kwiat Kobiecości. Kilka lat temu była także ambasadorką fundacji Avalon, wzmacniającą osoby z niepełnosprawnościami w realizacji swoich planów, marzeń zwłaszcza w sferze sportowej. Włączyła się także w kampanię promującą tolerancję i walczącą ze stereotypami i dyskryminacją. Bo ważne jest, by dostrzec tych, którzy mają trudniej i wyciągnąć do nich rękę. – Dzieci i młodzież to nasze lustro, bo one nie rodzą się z uprzedzeniami, tylko te uprzedzenia pojawiają się, ponieważ w domu czy od rówieśników słyszą różne komentarze. To od nas nasze dzieci niestety uczą się nietolerancji, więc bądźmy bardzo uważni na to, w jaki sposób rozmawiamy, w jaki sposób komentujemy – tłumaczyła mediom w listopadzie ubiegłego roku.

Szczera i odważna
Dereszowska znana jest m.in. z ciętego języka i z tego, że nie boi się mówić tego, co myśli. Zwraca uwagę na szklany sufit i trudności, z jakimi muszą zmagać się kobiety wychowujące dzieci. – Borykanie się z problemami wychowania dziecka z niepełnosprawnością w Polsce to moim zdaniem jeden z głównych powodów, dla których Polki zastanawiają się czy w ogóle zostać mamami – tłumaczyła kilka lat temu.

Jako jedna z pierwszych znanych i lubianych przyznała się do korzystania z terapii psychologicznej i korzyściach, jakie dzięki temu udało się jej osiągnąć. Ma trójkę dzieci. Jak sama mówi wychowuje je na osoby świadome, silne, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy zaakceptują każdą inność.

Spotkanie było tłumaczone na PJM. Tłumaczka: Anna Kwiatkowska z Fundacji Żuraw.
Spotkanie zrealizowaliśmy w ramach projektu „Kultura bez barier” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w partnerstwie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacją Kultura Bez barier w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Wartość grantu: 79.070,00 zł.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке