Матка Бакфаст, для замовлення 380632013877
380501862883 ВІТАЛІЙ
380960262850
Природне роїння – складний біологічний процес, коли від сім’ї відділяється частина робочих бджіл з маткою і трутнями для утворення нової сім’ї. Ройовий бджоли відбудовують нові стільники дуже швидко і високої якості. Бджолярі Сибіру широко використовують роїння для розмноження бджолиних сімей. Однак цей процес не завжди піддається управлінню. При стихійному роїння дробиться сила сім’ї, під час освіти звалищних роїв (які об’єдналися два і більше рою) або в разі зальоту роїв в інші вулики часто губляться хороші матки.
Якщо бджоляр не встигає стежити за вильотом роїв і своєчасно прибирати їх в роевни, частина роїв летить з пасіки. Ізроіваніе бджолиних сімей різко знижує їх продуктивність, а масове роїння змушує бджоляра часто розбирати гнізда, щоб знищити маточники, і витрачати багато часу на спостереження за роями, прибирання і посадку їх в вулики. Продуктивність праці бджоляра знижується, разом з помічником він вже не може обслуговувати понад 100-120 сімей. Причини роїння бджіл Роїння бджіл, як і будь-який інший інстинкт – спадкове властивість бджолиної сім’ї. Воно виникає після тривалого зростання сім’ї, коли збільшується її сила, виводиться багато молодих бджіл, а пізніше і трутнів, поліпшуються фізіологічні якості нових бджіл, підвищується їх життєздатність. Переповнення гнізда бджолами і розплодом перша обов’язкова умова прояви інстинкту роїння. Ройовий стан охоплює всю сім’ю. Бджоли починають будувати мисочки для майбутніх маточників, і матка засіває їх яйцями. Друга умова роїння бджіл – надлишок тепла у вулику, коли температура в безрасплодних ділянках піднімається до температури расплодних 35-36 °. Така температура пригнічує бджіл, спонукає їх до викучіванію за межі гнізда і викликає у них ройовий стан. Сім’ї рояться зазвичай в червні – липні. Тепло в сім’ї утворюється за рахунок обміну речовин у дорослих бджіл, трутнів, розплоду і зовнішньої високої температури. Надлишок тепла завжди створюється в малому гнізді з великою кількістю розплоду при настанні теплої погоди. Раптове похолодання часто призводить до припинення ройового стану родин, і бджоли сгризают відбудовані маточники. Впливає на роїння бджіл також хабарів в природі. Як правило, рояться сім’ї, коли немає медозбору або він слабкий. При посиленні медозбору роїння припиняється. Щоб сім’я відпустила рій, потрібні принаймні три умови: ройовий стан бджіл, підготовлена до роїння (припинила відкладання яєць) матка, підготовлені (запечатані) маточники. Якщо немає хоча б одного з цих умов, то сім’ї, як правило, не рояться. У Сибіру при теплій погоді багато рої-перваки вилітають не на другий-третій день після запечатування першого маточника, як пишуть в підручниках, а із запізненням, іноді на п’ять-шість днів. Ця затримка відбувається через непідготовленість маток до польоту з роями. Яйцекладка маток в сім’ях, які готуються до роїння, знижується за два-три дні до вильоту рою.
Процес роїння – це невід’ємна складова бджільництва, в період якої бджоли активно розмножуються і розселяються, відокремлюються з материнською особиною від бджолиного сімейства. Відповідно до думки досвідчених пасічників, до роїння потрібно готуватися до того моменту, як вийде рій, а також вміти запобігти дану ситуацію.
#ловляроїв
#рої
#ловушкадлябджіл
#приманкадлябджіл
#поїмкароїв
Информация по комментариям в разработке