Inteligentne usuwanie chwastów – kultywator międzyrzędowy

Описание к видео Inteligentne usuwanie chwastów – kultywator międzyrzędowy

Gama pielników rzędowych New Holland SRC SmartSteer obejmuje osiem modeli od 8 do 18 rzędów, dostępnych w dwóch szerokościach ramy głównej: 6,70m i 9,90m.
Każda z nich spełnia wymagania dotyczące maksymalnej szerokości transportowej (3,00 m) mając na uwadze bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Rama maszyny jest hydraulicznie składana do transportu.
W ofercie znajdują się modele o rozstawie międzyrzędzia 45cm, 50cm, 60cm i 75cm, dzięki którym można dostosowywać maszynę do różnych upraw takich jak np. burak, słonecznik i kukurydza.
Każda sekcja kultywatora SRC SmartSteerTM jest zamontowana na wytrzymałym równoległoboku, co zapewnia doskonałe kopiowanie terenu nawet na nierównym podłożu.
Dedykowane do każdej sekcji koło podporowe steruje głębokością pracy.
Dwa talerze stabilizujące umieszczone na ramię głównej maszyny dodatkowo zwiększają efektywność utrzymywania toru jazdy.
Sekcje robocze pielnika mogą być wyposażone w 5 uniwersalnych zębów wibracyjnych (modele o rozstawie 60 – 75 cm) lub 3 zęby VCO (modele o rozstawie 45 – 50 cm), których szerokość robocza obejmuje całą szerokość uprawianego międzyrzędzia.
System SRC SmartSteer jest wyposażony w kamerę zamontowaną na ramie głównej, która na bieżąco monitoruje i wykonuje nieustannie zdjęcia roślin znajdujących się przed maszyną.

Obraz ze zdjęć jest natychmiast analizowany i wykrywane są rzędy roślin. Jeśli położenie maszyny nie odpowiada rzędom na polu, położenie kultywatora między rzędami jest natychmiast korygowane przy pomocy hydraulicznego mechanizmu przesuwu bocznego, znajdującego się pomiędzy ciągnikiem a kultywatorem.

Kamera wykrywa różnice kolorystyczne i kontrastowe pomiędzy rośliną główną, chwastami a glebą w międzyrzędziach, co – w połączeniu z systemem interfejsu hydraulicznego – pozwala na podążanie za rzędem z niezwykłą precyzją. Istnieje również możliwość dołączenia systemu podnoszenia sekcji, który pracuje w systemie ISOBUS współpracującym z systemem GPS istniejącym w gospodarstwie. Każda sekcja robocza pielnika ma możliwość automatycznego / indywidualnego podnoszenia się na uwrociach oraz kopiowania nieregularnego zarysu uprawy , co zapewnia precyzyjne rezultaty i wysoką wydajność pracy.

Więcej informacji na stronie internetowej :

https://agriculture.newholland.com/eu...

Комментарии

Информация по комментариям в разработке