Jak dosiad i działanie pomocy wpływa na chód konia ?

Описание к видео Jak dosiad i działanie pomocy wpływa na chód konia ?

W dzisiejszym odcinku pokażemy Wam, jak w łatwy sposób kontrolować ułożenie swojego ciała, a tym samym kontrolować ułożenie ciała i chód swojego konia.

Doskonałym ćwiczeniem jest jazda po kole. Układamy na kole 4 drągi w równej odległości od siebie ( na naszym filmie jest to odległość 24 m ).  Na kole nasz koń musi być zgięty w kierunku ruchu, oczywiście w miarę możliwości anatomicznych.  Musimy pamiętać, że kręgosłup konia jest najbardziej ruchomy w okolicy kręgów szyjnych. W okolicy kręgów piersiowych ruchomość jest ograniczona, a okolica kości krzyżowej jest całkowicie nieruchoma.  Stąd nie wolno nadmiernie wyginać szyi konia, natomiast szczególną uwagę należy zwrócić na dobre zgięcie od wewnętrznej łydki w partii żeber. Aby zwiększyć elastyczność konia, należy w miarę możliwości całkowicie wykorzystać tą ograniczoną giętkość. Będzie to możliwe jedynie wtedy, gdy koń będzie umiał wejść na zewnętrzną wodzę.

Prawidłowe zgięcie osiągniemy przez skoordynowanie przekątnych pomocy jeźdźca:  

Bardziej obciążona jest wewnętrzna kość kulszowa,

Wewnętrzna łydka aktywizuje wewnętrzną tylną kończynę,

Ograniczająca zewnętrzna łydka leży o dłoń za popręgiem i zapobiega wypadaniu zadu,

Wewnętrzna wodza zapewnia miękkie ustawienie w kierunku ruchu

Zewnętrzna wodza ustępuje tyle, ile wymaga tego ustawienie i zgięcie konia do wewnątrz, nie dopuszcza do nadmiernego wygięcia szyi i ogranicza łopatkę
Całość dostępna na www.palegro.pl

Комментарии

Информация по комментариям в разработке