🚫 Tych 6 orzechów NIE JEDZ 🚫 Szkodzą zdrowiu | dr Angelika Kargulewicz

Описание к видео 🚫 Tych 6 orzechów NIE JEDZ 🚫 Szkodzą zdrowiu | dr Angelika Kargulewicz

Jakie są najgorsze orzechy, jeśli chodzi o zdrowie? Niezdrowe jedzenie to te wysokoprzetworzone. Tyczy się to też orzechów. Zdrowa dieta powinna je zawierać, ale nieprzetworzone. Orzechy prażone, orzeszki w karmelu, orzeszki w panierce nie będą wskazane. Orzeszki solone na diecie również nie są wskazane, bo dostarczają zbędnie soli, której nam nie brakuje. Najważniejsze jednak wykluczyć orzechy w panierce. A jakie orzechy jeść? Na przykład orzechy włoskie. Właściwości orzechów włoskich są imponujące. Ale jeszcze lepiej robić mieszankę, na którą mogą składać się orzechy włoskie, orzechy brazylijskie, orzechy laskowe i pekan. Jeśli ciekawi Cię, czy orzechy są zdrowie i których lepiej unikać, to ten film jest dla Ciebie. Pozdrawiam, dr Angelika Kargulewicz.

⏱️ ROZDZIAŁY FILMU:
0:00 | Wzbogacane i przetwarzane orzechy, tych 6 lepiej unikać
0:31 | Orzechy luzem, na wagę - jaka jest ich wada?
1:53 | Orzechy w dużych opakowaniach - dlaczego to zły pomysł?
2:42 | Orzechy z mykotoksynami - wystarczy jeden w paczce!
4:21 | Orzechy prażone - wpływ na zdrowie
5:19 | Orzechy w karmelu, w chrupiącej otoczce, w czekoladzie
7:11 | Orzeszki solone - jaką mają wadę?
7:49 | Jakie orzechy jeść - i dlaczego mieszanki są najlepsze

📷 MÓJ INSTAGRAM:
  / dr_angelika_kargulewicz  

🎓 KRÓTKO O MNIE:
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wykładowca uniwersytecki nauk o żywieniu. Autorka prac poglądowych i oryginalnych z zakresu dietetyki i żywienia człowieka publikowanych w periodykach polskich i zagranicznych, w tym: „Experimental & Clinical Cardiology”, „European Review for Medical and Pharmacological Sciences”, „Annals of Agricultural and Environmental Medicine”, „Journal of Neurology, Neurosurgery & Psychiatry” (BMJ), „Przegląd Gastroenterologiczny”, „Archives of Medical Science”, „Polish Journal of Nutrition”, „Gastroenterologia Polska”, „Geriatria”, „Pielęgniarstwo Polskie”, „Forum Zaburzeń Metabolicznych”, „Nowiny Lekarskie”.

Tutaj można/było mnie spotkać: Poradnia Termedica, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, Uniwersytet SWPS (kierunek Psychodietetyka) w Poznaniu, Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu, Stowarzyszenie Ludzi III Wieku Świerczewski Krąg oraz Wolontariat Wielkopolski.

Na co dzień prowadzę poradnictwo żywieniowe i edukację w zakresie optymalnego sposobu żywienia. Jestem redaktorką prowadzącą w redakcji czasopisma o zdrowym odżywianiu: „Food Forum”, autorką publikacji naukowych z zakresu dietetyki klinicznej i artykułów popularnonaukowych.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке