Суббоєприпаси DPICM сімейства М42 та суббоєприпаси сімейства М85

Описание к видео Суббоєприпаси DPICM сімейства М42 та суббоєприпаси сімейства М85

Удосконалений звичайний боєприпас подвійного призначення (Dual-purpose improved conventional munition — DPICM) — сімейство артилерійських та реактивних касетних снарядів створених в США. Основний час виробництва припав на 1970-ті — 1990-ті роки. Також були створені модифікації тактичної балістичної ракети ATACMS з касетною бойовою частиною з бойовими елементами цього типу.

Касетні бойові елементи мають властивості кумулятивних (для боротьби з бронетехнікою) та уламкової дії (для боротьби з живою силою). Звідси походить назва «подвійного призначення». Деякі бойові елементи можуть мати підривач уповільненого спрацювання для обмеження рухливості противника (міни).

Були створені та прийняті на озброєння різні варіанти касетних бойових елементів DPICM, однак всім їм притаманні такі спільні риси: використання стрічки з тканини для сповільнення та стабілізації в польоті, бойова частина з кумулятивним ефектом, корпус бойової частини виготовлено зі сталі в такий спосіб, аби сприяти утворенню уламків для ураження живої сили й неброньованої техніки.

Були створені касетні артилерійські снаряди калібром 105, 155, та 203 мм (для гаубиці M110), 227 мм реактивні снаряди для систем M270 MLRS та M142 HIMARS (MLRS Family of Munitions).

Розробка снарядів DPICM почалася наприкінці 1950-х років з уламково-фугасних бойових елементів (так звані англ. Improved Conventional Munition, ICM) споряджених в 105 мм снаряд M444, прийнятого на озброєння в 1961 році. Виробництво M444 було припинене на початку 1990-х років.

Першим справжнім DPICM був 155 мм снаряд М483, виробництво якого припало на 1970-ті роки. До 1975 року була створена вдосконалена версія M483A1. Снаряд містив 88 бойових елемента подвійного призначення M42/M46. 155 мм снаряд M864 почали виготовляти в 1987 році. Він мав донний газогенератор, що збільшує дальність пострілу, і ті самі бойові елементи М42/М46. Через донний газогенератор кількість бойових елементів довелось зменшити до 72. У 2003 році в бюджеті було заплановано роботу з модернізації бойових елементів M42/M46 шляхом встановлення підривника з механізмом самоліквідації аби зменшити проблему «несправних» суббоєприпасів, які спочатку не вибухають, але можуть вибухнути при поводженні з ними пізніше.

Робота над снарядами калібру 105 мм розпочаті наприкінці 1990-х років. Проєкт розроблявся на основі бойових елементів M80. Кінцевими результатами стали два снаряди: M915, призначений для використання з легкою буксируваною гаубицею M119A1, і M916, розроблений для гаубиць M101/M102.

Також боєприпаси сімейства MFOM:

Некеровані реактивні снаряди M26, M26A1 та M26A2 з 644 та 518 елементами M77 відповідно.
Високоточний реактивний снаряд M30 сімейства GMLRS з 404 касетними бойовими елементами M101.

За словами спеціального радника Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного Дена Райса боєприпаси DPICM були створені в часи Холодної війни для захисту Європи від навали чисельно значно більших радянських військ (як живої сили, так і артилерії).

Зокрема, DPICM були розроблені з кількох причин:

Вони можуть надати гаубиці здатність вражати цілі на площі, при цьому розкидання касетних бойових елементів компенсує притаманну снарядам неточність;
Завдяки кумулятивному ефекту бойових елементів DPICM здатен знищувати легку бронетехніку, але може знадобитися дуже велика кількість снарядів, для знищення, наприклад, колони;

Може бути ефективнішим за звичайні фугасні снаряди для ураження живої сили в траншеях.
Частка несрпацювань істотно залежить від умов застосування боєприпасів. Так, приміром, керівництво 1982 року забороняє застосування подібних боєприпасів по місцевості з щільною рослинністю або ж по заповнених водою рисових полях, оскільки частка відмов сягає тоді надто великих показників. Бойові елементи також можуть чіплятись стрічками за гілки дерев і залишатись висіти на них або ж нерозірвавшись падати на землю.

.
Не забудьте підписатися на наш канал для отримання ще більше цікавої та важливої інформації про військову справу!

ПОСИЛАННЯ

🟧 Література - https://drive.google.com/drive/folder...
🟧 Новини - https://t.me/sptua
🟧 Збори - https://t.me/sptzbir


-----------------------
По питанням та пропозиціям створення спільного контента - [email protected]
-----------------------

ПІДТРИМКА


➡️    / @sptua  
💰 Конверт: https://www.privat24.ua/send/1v4gg
💳 Номер картки: 5168752106996187


#спектатор #spectator #міни #військовасправа #міннабезпека #dpicm

Комментарии

Информация по комментариям в разработке