Nazywano ich obojnakami. „Jest nas więcej niż rudych” | SKRAWKI

Описание к видео Nazywano ich obojnakami. „Jest nas więcej niż rudych” | SKRAWKI

Poznajcie Emiele Elektrikos Emieńczyk. Dziwne imię? Jak mówi 34-latka, jest oryginalne i pozasystemowe - jak i ona sama. Emiele jest bowiem osobą interseksualną i w spektrum autyzmu.

Misją Emiele jest, żeby edukować innych w temacie interseksualności - której po pierwsze nie można mylić z transpłciowością. Interseksualność to zespół cech biologicznych, które m.in. pośrednio albo bezpośrednio wpływają na płeć. Do tych cech może jednak należeć dużo więcej - np. zaburzony system hormonalny, choroby neurologiczne i kardiologiczne, a także odbiegające od norm genetyka i narządy płciowe. Interseksualność oznacza, że biologicznie rzecz ujmując, płci danej osoby nie da się jednoznacznie określić jako męskiej lub żeńskiej. Kiedyś na osoby interseksualne mówiło się "obojnak". Dziś to określenie obraźliwe.

Co ciekawe - bardzo wiele osób interseksualnych nigdy nie dowie się, że takie są, bo część cech biologicznych jest ukryta. Tymczasem według oficjalnych szacunków - interseksualność dotyczy 1,7% wszystkich ludzi. Jak mówi Emiele, to więcej niż jest rudych osób na świecie.

----------
Jeżeli podoba Ci się to, co robią SKRAWKI, możesz wesprzeć Skrawkowe historie na Patronite: https://patronite.pl/skrawki

----------
Jeżeli chcesz podzielić się swoją historią, napisz do mnie na: [email protected]

----------
Gdzie można śledzić Skrawkowe historie:
Kanał na YT:

YouTube:    / @skrawki_story  
Instagram:   / skrawki.story  
Facebook:   / skrawki.story  
TikTok:   / skrawki_story  
Twitter:   / joannaberendt  

#skrawki #intersexual #ludzie #wywiad #prawdziwehistorie

Комментарии

Информация по комментариям в разработке