"Я козачка твоя", "Козачка", "Пане полковнику".

Описание к видео "Я козачка твоя", "Козачка", "Пане полковнику".

#Доброго_ранку_Ми_з_Харківщини_!
Сьогодні Військовий оркестр нашої 5-ї Слобожанської бригади НГУ познайомить вас з новою трактовкою ще однієї пісні, яка незважаючи на свій відносно молодий вік, стала перлиною української музики.
«Я козачка твоя», «Козачка», «Пане полковнику» – ровесниця незалежної України, адже її прем’єра відбулась в новорічну ніч 1 січня 1991 року на Першому Національному телеканалі. Довге та щасливе життя пісні подарувала народна артистка України Раїса Кириченко.
Автором слів є вчителька літератури та музики з Чернігівщини Надія Галковська, музику написав композитор Микола Збарадський.
Як згадувала в інтерв’ю ЗМІ Надія Галковська, пісня народилася під час культурологічного походу козацькими шляхами, організованого чернігівськими активістами. Сталося це навесні 1990 року на Коропщині. В один із вечорів гурт зупинився на відпочинок поблизу села Вишеньки на березі Десни.
Галковську надихнув на створення вірша образ військового, захисника - у поході був приємний молодий офіцер, псевдо якого було «Полковник». Так і з’явилася пісня про пана полковника, що узагальнює образ українського воїна-лицаря.
Не менш яскраво виступає в пісні образ вірної дружини, справжньої козачки, що є збірним образом усіх українських жінок.
Сучасна трактовка пісні народилась у тісній співпраці та завдяки дружбі Військового оркестру нашої бригади із студентами факультету хореографічного мистецтва Харківської державної академії культури та співачкою Ольгою Рось.
«Козачка» - не перший мій досвід роботи з оркестром 5-ї Слобожанської бригади, але сама ця пісня стала першим досвідом зйомок кліпу, - розповідає Ольга Рось, - Я щиро переконана, що культурний фронт сьогодні не менш важливий, ніж прямі бойові дії або інформаційний фронт. І дуже приємно, що на культурному фронті, як і у повсякденному сучасному житті ми єдині із гвардійцями, волонтерами та студентською молоддю!»
Додамо, що допомогу в проведенні зйомок надали волонтери кінного клубу «Віват».
«У нас не було жодних сумнівів – ми одразу погодились взяти участь у створені цього кліпу, - розповідає керівник клубу пані Вікторія, - Пісня чудово розкриває почуття коханої будь-якого гвардійця! Впевнена в тому, що в цій інтерпретації вона стане жіночім гімном всім чоловікам, які захищають Україну в лавах Національної гвардії!»

Комментарии

Информация по комментариям в разработке