Filmas apie Įpilties piliakalnio tyrinėjimus

Описание к видео Filmas apie Įpilties piliakalnio tyrinėjimus

Visas 21 min. 22 sek. trukmės filmas apie Senosios Įpilties (kitaip Įpilties, Impilties) piliakalnio kasinėjimus, sukurtas 1933 m., yra saugomas Vytauto Didžiojo karo muziejuje. Šį kartą dalinamės filmo ištrauka.

Dabartiniame Kretingos rajone esančio piliakalnio kasinėjimai vyko 1933-1934 m. Jų metu buvo ištirtas apie 1000 m² plotas, padarytas skersinis abiejų pylimų pjūvis, tyrinėta pilies aikštelė. Kasinėjimų metu rasta keramikos, geležinių strėlių antgalių, sidabrinis ilgasis pinigas. Atrasta, jog supiltas gruntas buvo sutvirtintas medžių rąstai, pylimo paviršius buvo išgrįstas akmenimis. Pilies vartus sudarė tarp pylimų įrengtas 8 m. ilgio, 3 m. pločio ir 1,8 m. aukščio tunelis ąžuolinių stulpų sienomis, akmenimis grįstu grindiniu.

Šiuose tyrinėjimuose dalyvavo ir – be gausybės kitų nuopelnų - Vytauto Didžiojo karo muziejaus įkūrėjas brigados generolas Vladas Nagevičius. Dirbo jis ne viena, o talkinamas gausios komandos: archeologų, konservatorių, braižytojo geologas, karo aviacijos fotografo, Klaipėdoje dislokuoto Šeštojo pėstininkų Pilėnų Kunigaikščio Margio pulko karių. Filme matomas ir dirvožemininkas, agrochemikas, profesorius Viktoras Ruokis. Tai buvo ištisa Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Lietuvos švietimo ministerijos archeologinė ekspedicija.

Ekspediciją nuolat lankė istorija besidomintys smalsuoliai, garbingi svečiai, tarp kurių buvo ir Prezidentas Antanas Smetona, ir latvis archeologas profesorius Francis Balodis. Juos visus V. Nagevičius sutikdavo asmeniškai, lydėdavo po tyrimų vietą, pasakojo apie piliakalnio praeitį ir atradimus. Būtent V. Nagevičiaus ir komandos vykdomi piliakalnio tyrinėjimai Įpilties piliakalnį ir išgarsino. Archeologinių tyrinėjimų medžiaga išvežta į Vytauto Didžiojo karo muziejų.

Vytauto Didžiojo karo muziejus Facebook platformoje:
  / vytautodidziojo.karomuziejus  
https://www.facebook.com/profile.php?...
  / karotechnikaviforte  

Vytauto Didžiojo karo muziejus Instagram platformoje:
  / karo_muziejus  

Комментарии

Информация по комментариям в разработке