ОКСАНА ЗАБУЖКО: Україна і Польща: побачити приховане. УКРАЇНСЬКИЙ ПАЛІМПСЕСТ, нове видання. Інтерв'ю

Описание к видео ОКСАНА ЗАБУЖКО: Україна і Польща: побачити приховане. УКРАЇНСЬКИЙ ПАЛІМПСЕСТ, нове видання. Інтерв'ю

Оксана Забужко — видатна українська письменниця, філософиня. Лауреатка Шевченківської премії (2019), а також численних нагород: фундації Антоновичів (2008), ордена княгині Ольги (2009), Angelus (2013). З її ім’ям пов’язують вихід сучасної української літератури на світову арену.

«Україна і Польща: побачити приховане». Це буде розмова про нове видання «Українського палімпсесту» Оксани Забужко, під час якої письменниця говоритиме про різні, часто неочевидні аспекти відносин двох народів. А ще про важливі тексти, наративи та нашу історію.
Модерує зустріч Алла Комарова, ТГ канал «Читай, krw, книжки» .

Організатори події: книжковий магазин Readeat та Видавництво «Комора» .

Підпишіться на канал:    / @lookthatistheartist  

📖«Треба було варшавської журналістки, щоб розпитати мене про речі достатньо особистого характеру, про які ніколи не запитав би український журналіст. Поляки починають з бекграунду – родинної історії, походження, відповідно, історія родини стає історією країни, бо треба розповідати про контекст, тобто через себе починаєш говорити про країну», – саме такою рефлексією ще до появи у друкованому вигляді «Палімпсесту» Оксана Забужко поділилася в розмові з радіо «Бі-Бі-Сі Україна».
Спершу книжка була видана у Польщі, і тамтешні оглядачі особливо відзначали розділ, присвячений польсько-українським відносинам.
В інших 15-ти розділах «Палімпсесту» О. Забужко, відповідаючи на запитання своєї співрозмовниці, розповідає про дитинство в Луцьку та Києві, козацький родовід сім’ї з боку батька та матері, патріотичне виховання, кагебешні обшуки в помешканні і те, що за вживання української мови в дитинстві її обзивали «бандерівкою».
Ділиться також міркуваннями щодо своїх відомих книжок – «Польові дослідження з українського сексу», «Хроніки від Фортінбраса», «Музей покинутих секретів» тощо. Пояснює, чому не можна забувати про таких письменників, як Тарас Шевченко, Іван Франко і Леся Українка. Щодо останньої тлумачить, чому її дратує зображення письменниці у вишиванці та з віночком на голові.
«Палімпсест» – це також аналіз українського руху шістдесятників, відносин з діаспорою, державних перетворень початку 90-х років, першої конфронтації з західним світом тощо.
Цьогоріч «Комора» здійснила оновлене перевидання цієї важливої книги, доповнивши новими розділами про Революцію Гідності та подальше вторгнення російських військ.

Замовити книжку можна на сайті: https://readeat.com/product/105848-uk...

Перекладена 20 мовами світу.
Закінчила філософський факультет (1982) та аспірантуру (1987) Київського національного університету. Працювала в Інституті філософії НАН, читала лекції з української культури в університетах США.


Станьте СПОНСОРОМ нашого каналу - ЦЕ ГОРНЯТКО КАВИ НА МІСЯЦЬ - і ДОПОМОЖІТЬ нам створювати ЯКІСНИЙ 🇺🇦 УКРАЇНСЬКИЙ контент, підтримайте УКРАЇНСЬКУ культуру:
   / @lookthatistheartist  

Дебютний роман Польові дослідження з українського сексу (1996) – найвпливовіша українська книга за 15 років незалежності.

Інтелектуальний бестселер про Лесю Українку Notre Dame d'Ukraine (2007) став голосом забутої лицарської України і попередженням про сьогодення.

Наш Фейсбук: https://is.gd/DddaIS

Наш Telegram: https://t.me/Looktheartist

Наша Viber-спільнота: http://surl.li/koubu

Наша сторінка на PATREON: https://bit.ly/3CYcbHu
Зайдіть, 🙏будь ласка, й підпишіться на нас!


Пані Оксана Забужко читає вірші з «Вибраного» на Книжковому Арсеналі 2021:    • ОКСАНА ЗАБУЖКО читає поезію: презента...  

Творчий доробок: збірки поезії, прози Сестро, сестро (2003), роман Музей покинутих секретів (2009), есеї З мапи книг і людей (2012), І знову я влізаю в танк (2016), праці Філософія української ідеї (1992), Шевченків міф України (1996), Вибране листування на тлі доби: 1992-2000 (з Юрієм Шевельовим, 2011).

#ОксанаЗабужко #Забужко #ІсторіяУкраїни #oksanazabużko #Палімпсест #УКРАЇНСЬКИЙПАЛІМПСЕСТ #ВибориВПольщі

Комментарии

Информация по комментариям в разработке