Vražda krutého a sadistického nacisty Joachima Peipera, důstojníka upáleného zaživa za své zločiny

Описание к видео Vražda krutého a sadistického nacisty Joachima Peipera, důstojníka upáleného zaživa za své zločiny

...1. května 1945, během nasazení v Rakousku, se Peiperovi muži dozvěděli o smrti svého vůdce Adolfa Hitlera, ke které došlo předchozího dne. 8. května německé vrchní velení nařídilo jednotkám 1. tankové divize SS, aby se vzdaly americké armádě. Peiper byl 22. května 1945 Američany zajat a později byl vyslýchán. Během výslechů v červenci 1945 Peiper odhalil svou oddanost nacismu. Když se ho armádní vyšetřovatelé ptali na jeho názor na těžký osud Poláků a Židů, Peiper znepokojeně odpověděl: "Všichni Židé jsou špatní a všichni Poláci jsou špatní. My jsme jen očistili naši společnost a přestěhovali ty lidi do táborů, a vy jste je pustili na svobodu!". Kromě toho si Peiper, důstojník Waffen-SS, armádním vyšetřovatelům také postěžoval, že americká vláda udělala chybu, když odmítla začlenit Waffen-SS do americké armády, aby se připravila na boj proti Rusům při obraně západní civilizace.

16. května 1946 začal proces s příslušníky SS, kteří se podíleli na malmédském masakru a dalších vraždách, které se staly během bitvy v Ardenách. Všichni obžalovaní, včetně Joachima Peipera, byli obviněni z porušení válečného práva a zvyklostí a z vědomé účasti na zabíjení, střílení a mučení amerických vojáků a neozbrojených civilistů.
O dva měsíce později, 16. července 1946, odsoudil americký vojenský soud v Dachau 46 příslušníků Waffen SS, včetně Joachima Peipera, k trestu smrti oběšením. Dalších 23 mužů dostalo doživotí a ostatní byli odsouzeni na 10 až 20 let. Odsouzenci však tvrdili, že američtí vyšetřovatelé používali nezákonné metody a dokonce mučení a že všechny výpovědi, které poskytli, byly vynucené. Proslýchalo se, že ze 139 případů byli až na dva Němce, vyšetřovaní kopnuti do varlat tak silně, že jim byla nenávratně poškozena.
K prošetření těchto obvinění byla ustavena komise, jejíž někteří členové zpochybnili validitu celého procesu. V roce 1948, po soudním přezkumu tohoto procesu, došlo ke změně několika rozsudků. Několik trestů smrti obžalovaných z Waffen-SS bylo změněno na doživotní trest odnětí svobody. Také Peiperovi byl v roce 1951 trest smrti zmírněn na doživotí. V roce 1954 byl ještě snížen na 35 let odnětí svobody a nakonec byl 22. prosince 1956 podmínečně propuštěn. Když Peiperovi dva američtí vojáci oznámili, že je volný, byl tak šokován, že na ně jen tiše zíral.
Po propuštění z vězení si Peiper našel práci v automobilce Porsche, ale italští odboráři si oficiálně stěžovali. Peiper pro ně byl jako spolupracovník nepřijatelný proto, že zůstal nacistou, ale také kvůli válečnému masakru v Bovesu, který byl spáchán pod jeho velením. Majitel automobilky Ferdinand Porsche se osobně zasadil o Peiperovo povýšení na manažerské místo, ale odbory opět právní cestou odmítly s Peiperem spolupracovat. Navzdory přátelství s Porschem byl Peiper z automobilky propuštěn. Firma totiž přicházela o obchody v USA - právě kvůli zaměstnávání nacistického válečného zločince. V roce 1972 se Joachim s manželkou Sigurd přestěhoval do Traves ve východní Francii, kde vlastnil dům. Peiper pracoval jako nezávislý překladatel knih o vojenské historii z angličtiny do němčiny. Ve Francii žil pod svým pravým jménem, což rychle přitáhlo pozornost antifašistů. V červnu 1976 rozšířili antinacističtí političtí aktivisté mezi obyvatele Traves letáky, v nichž informovali, že Peiper je nacistický válečný zločinec. Potvrzení Peiperovy nacistické identity a jeho přítomnost ve Francii přilákaly novináře, kterým Peiper ochotně poskytoval rozhovory. Tvrdil v nich, že se kvůli své roli ve válce stal obětí komunistického pronásledování a že za své válečné zločiny zaplatil 12 lety vězení. Řekl: "V roce 1940 nebyli Francouzi stateční, proto jsem tady." Tyto urážlivé výroky pobouřily jak novináře tak obyvatele a o měsíc později měl Peiper za své válečné zločiny konečně zaplatit.

Když 14. července 1976 skupina francouzských antinacistů, kteří si říkali "Mstitelé", zaútočila na jeho dům a zapálila ho, uhořel tehdy 61letý Joachim Peiper zaživa. V důsledku silného žáru, se Peiperovo tělo scvrklo na délku asi 60 cm a bylo sotva rozpoznatelné jako lidské. Když tělo uviděl jeho soused, řekl: "Je to on, ale je zmenšený."



Upozornění: Všechny níže uvedené názory a komentáře jsou od členů veřejnosti a neodrážejí názory kanálu World History.
Neakceptujeme propagaci násilí nebo nenávisti vůči jednotlivcům nebo skupinám na základě atributů, jako jsou: rasa, národnost, náboženství, pohlaví, sexuální orientace. World History má právo zkontrolovat komentáře a smazat je, pokud jsou považovány za nevhodné.

► KLIKNĚTE na tlačítko ODEBÍRAT pro další zajímavá videa:    / @worldhistoryvideoscz  

#historie
#dejiny
#worldwar2
#ww2

Комментарии

Информация по комментариям в разработке