A Buda Folk Band Magyar világi népzene című albuma a megjelenést követően, 2014 januárjában az európai világzenei lista második helyére került. A zenekar nem feltétlenül tradicionális népzenét játszik, hanem a népzene egyfajta városi hagyományőrzését végzi. Ebben helye van a táncnak, éneknek, az egyéni hangszerelési megoldásoknak, a rocknak, a bluesnak vagy a jazznek egyaránt.
A Buda Folk Band olyan városi fiatalokból álló együttes, akik már beleszülettek a népzenébe, hiszen szüleik, tanáraik ahhoz a nemzedékhez tartoznak, amelyik Magyarországon a hetvenes évek közepén elindította a városi táncház-mozgalmat. Az otthoni zenekari próbák és a gyakori gyűjtő utak ösztönző hatása végigkísérte a fiatalságukat. Csoóri Sándor és Éri Péter hosszú évekig együtt voltak a Muzsikás Együttes meghatározó zenészei. Fiaik Csoóri Sándor „Sündi” és Éri Márton a Budafolk alapítói, s akárcsak apáik esetében alkotói párosuk a zenekar motorja is egyben.
A Buda Folk Band zenészei számára természetes az autentikus népzene jelenléte a városi kultúrában. A népzene mellé más zenei műfajokból is szívesen merítenek motívumokat, így hozván létre egy sajátos, ugyanakkor rendkívül színes zenei vegyületet. Zenéjüket úgy nevezték el, hogy „világi” népzene, mely szójáték arra utal, hogy meggyőződésük szerint a magyar népzene már önmagában is világzene.
Maruzsenszki Andor - hegedű, kórus, fütty
Takács Ádám - hegedű, brácsa, kórus,
Csoóri Sándor “Sündi” - kontra, bolgár tambura, koboz, ének, kórus
Éri Márton - brácsa, kontra, kórus
Salamon Soma - harmonika, furulya, kaval, kórus
Pénzes Géza - bőgő, gitár, kórus
km.: Márczi Anna “Tücsi” – ének
Zimber Ferenc – cimbalom
1. Tengerpart
2. Seregegere
3. De szeretem
4. Kicsi madár
5. Verbunk
6. Hortobágyi
7. Kövecses út
8. Legényes
9. Hajnali
10. Édes, kedves
11.Csigirigiri
12.Ördögpille
Информация по комментариям в разработке