Rugby PH: Zagreb - Nada 10 : 17 (25. 11. 2023.)

Описание к видео Rugby PH: Zagreb - Nada 10 : 17 (25. 11. 2023.)

U 7. kolu Prvenstva Hrvatske Zagreb je na Rudešu ugostio splitsku Nadu. Jedan od najvećih derbija hrvatskog ragbija opravdao je svoju reputaciju iako se igralo u vrlo teškim uvjetima (blatan teren i ledeni vjetar). Zagreb je poveo golom iz kaznenog udarca u 16. minuti (Vranešević N.), a nakon žutog kartona za Zagreb (Rešković) Nada u 24. minuti uzvraća zgoditkom (Čulić) koji nije pretvoren. S rezultatom 3:5 je i završilo poluvrijeme iako su obje momčadi imale svoje prilike. U drugom dijelu vodi se teška bitka i u 62. minuti Zagreb konačno postiže zgoditak (Vranešević N.) i ponovno preuzima vodstvo. No Nada se ne predaje i u završnici seli igru u Zagrebovu polovicu. Zagreb se junački brani ali nekoliko krivih odluka za vrijeme posjeda lopte rezultira dodatnim pritiskom koji obrana nije mogla apsorbirati. Nada postiže zgoditak u 75. minuti (Dodoja) za izjednačenje i rezultat 10:10. Nakon neuspješnog pretvaranja, u zadnjim minutama obje momčadi pokušavaju doći do pobjede. Nada u zadnjem napadu dobiva kaznu na 10 metara od linije zgoditke, ali izvodi brzu kaznu i Perić postiže zgoditak za pobjedu. Za još ljepši dojam Vlajčević iz teške pozicije pretvara udarcem iz odskoka za konačan rezultat 10:17. Čestitke Ragbi klubu Nada na pobjedi, a našim dečkima na trudu i požrtvrovnosti. Iako je puhao mrzli sjeverac, Zagrebu je falilo hladnih glava za privesti utakmicu kraju. Disciplina je također bila problem (). No ne treba ništa oduzeti ragbijašima Nade koji su se muški borili do kraja i ubilježili prvu pobjedu na Rudešu od 2019.!
Čestitke svima na prikazanoj igri u teškim uvjetima.