Litanije SRCA JEZUSOVEGA - Mešani pevski zbor sv. Petra v Ljubljani s solisti (Kaseta Družina 1996)

Описание к видео Litanije SRCA JEZUSOVEGA - Mešani pevski zbor sv. Petra v Ljubljani s solisti (Kaseta Družina 1996)

Spoštovana Slovenka, cenjeni Slovenec !
Tole je tudi lahko kot tolažba, ko se človeku "podre" dan in mu ostane le še osebna HVALNICA z MOLITVIJO za lepši nov dan in novo preživetje ! Na dan "enoumnega" ruskega napada na Ukrajino se moramo še posebej spomniti na nič krive prebivalce, ki jih svetovni politiki za dosego svojih egoističnih in povzpetniških ciljev uporabljajo za "kanon futer", po drugi strani pa prav TI ljudje s svojim delom PREŽIVLJAJO TE "VELIKANE SVETOVNE POLITIKE", kamor sodijo tudi VSE svetovne vlade in njeni "od ljudi pošteno izvoljeni predstavniki", ki ob prevzemu oblasti POZABIJO na sladke obljube in NE OSTAJAJO VEČ NA STRANI SVOJIH ZVESTIH DELAVCEV - PREBIVALCEV ! Le KDAJ bo človeštvo dobilo res SEBI primerne voditelje ... Le kdaj ?... Meni je taka in podobna molitev že večkrat prišla prav - naj tudi vama ! D. Krt

In še točnejši podatki o posnetku:
Izvajalci: Mešani pevski zbor sv Petra v Ljubljani
Solisti: Janez Šimenc, Boštjan Marinko, Jože Marinko, Andraž Poljanec, Boris Rener.
Dirigent: Rafko Valenčič
Organistka: Hermina Hudnik
Producent: Boris Rener
Glasbena kaseta , slovenščina, str 1996
Založnik : Družina , Ljubljana, str 1996

PA ŠE O ŠČITU PRESVETEGA SRCA JEZUSOVEGA ZA VAJU
Po Božjem navdihu se je pojavil kot majhen, a močan ščit, ki nam ga je Božja previdnost dala na razpolago, da bi nas zaščitil pred najrazličnejšimi nevarnostmi, s katerimi se srečujemo v vsakdanjem življenju. Da bi to dosegli, je dovolj, da ga imate pri sebi in ni ga treba blagosloviti, saj je blaženi papež Pij IX., kot bomo videli pozneje, svoj blagoslov podelil vsem ščitom.
Napis na ščitu pomeni : Stoj, hudič, skušnjava, strast, nevarnost, sovraštvo, žalost, bolečina, bolezen, smrt, pekel … kajti Srce Jezusovo, moj Bog, moj Odrešenik, moja Ljubezen, moje upanje je z menoj ...
Nastanek ščita presvetega Srca Jezusovega je povezan z Jezusovimi prikazovanji redovnici sv. Marjeti Mariji Alacoque (izg. Alakok; 22. julij 1647 - 17. oktober 1690) iz reda Marijinega obiskanja, kar potrjujeta njeni pismi z dne 24. avgusta 1685 in 2. marca 1686, naslovljeni na njeno predstojnico mater de Saumaise.
Prvo pismo navaja Jezusovo obljubo: »(Naš Gospod) … mi je obljubil, da nihče od tistih, ki se bodo posvetili temu presvetemu Srcu, ne bo obsojen na pekel, in da bo on, ki je izvir vsakega blagoslova, v izobilju razlival svoje blagoslove na vse kraje, kjer bo izpostavljena slika tega Srca.« V drugem pismu sv. Marjeta navaja željo, ki ji jo je razodel naš Gospod: »… želi, da daste narediti sliko s podobo tega presvetega Srca, da bi lahko imeli tisti, ki mu želijo izkazati posebno čast, slike v svojih domovih; in še druge, majhne, ki bi jih lahko nosili s seboj.« Tako se je rodila navada nošenja teh majhnih ščitov.
Dovoljenje za nošenje ščita je bilo sprva dano samo samostanom reda Marijinega obiskanja. Pozneje ga je bolj širila blažena Ana Magdalena Rémusat (1696-1730). Tej redovnici, tudi iz reda Marijinega obiskanja, ki je umrla v sluhu svetosti, je naš Gospod vnaprej naznanil škodo, ki jo bo leta 1720 povzročila huda epidemija v francoskem mestu Marseille, pa tudi čudovito pomoč, ki bi jo ljudje prejeli s predanostjo njegovemu svetemu Srcu. Mati Rémusat je s pomočjo svojih sester naredila na tisoče teh ščitov svetega Srca in jih razdelila po mestu, kjer se je širila kuga. Zgodovina izpričuje, da je kmalu zatem epidemija prenehala kot po čudežu. Veliko tistih, ki so nosili ščit, se ni okužilo, okuženi pa so v tej pobožnosti našli izredno pomoč. Podobni dogodki so se dogajali tudi v drugih krajih. Od takrat naprej se je navada širila še v druga mesta in države.
Leta 1870 je pobožna prebivalka Rima podarila papežu Piju IX. ščit presvetega Srca Jezusovega v želji, da bi izvedela njegovo mnenje o njem.
Ganjen ob pogledu na to znamenje odrešenja je papež tej pobožnosti podelil dokončno priznanje in rekel: »To, gospa, je navdih iz nebes. Ja, iz nebes.« Po kratkotrajni tihoti je dodal: »Blagoslovil bom to Srce in želim, da vsi, ki bodo narejeni po tem vzorcu, prejmejo isti blagoslov brez potrebe, da bi ga obnovil drug duhovnik. Nadalje želim, da Satan na noben način ne bo povzročal škode tistim, ki nosijo ščit, znamenje čaščenja vrednega Srca Jezusovega.«
Blaženi Pij IX. je leta 1872 za pospeševanje pobožne navade nošenja ščita podelil sto dni odpustka vsem, ki nosijo to znamenje in vsak dan molijo Oče naš, Zdrava Marija in Slava Očetu.
Jezus bo ščitil in blagoslovil take hiše, ker je to obljubil po sveti Marjeti: »Obilno hočem blagosloviti vsak kraj, kjer se izpostavi in časti podoba mojega Srca.«
Sveti papež Leon XIII. je 25. junija 1900 podelil svoj apostolski blagoslov vsem, ki iz ljubezni do presvetega Srca to podpirajo in delijo !

Комментарии

Информация по комментариям в разработке