Co rozmnażać, a czego unikać czyli strategie hodowlane.

Описание к видео Co rozmnażać, a czego unikać czyli strategie hodowlane.

Co rozmnażać, a czego unikać - czyli strategie hodowlane
Podstawowe pytanie każdego hodowcy który chce zacząć żyć lub czerpać znaczne profity z hodowli to co rozmnażać żeby był z tego największy zysk.
Gotowego przepisu wam nie dam ale za to mogę was nakierować na gatunki które są dla was najlepsze.
Po pierwsze jak chcesz być bogaty to nie mnóż gatunków co łatwo się mnożą i ci wychodzą tylko rób to z głową. Wszystko to co ty bez problemu rozmnoży każdy inny akwarysta. co czyni że nie osiągnie to wysokiej ceny chyba że sięgniesz po topowe gatunki, czyli po takie na które akurat zaczyna się moda to pomysł na biznes max na 12-24 miesięcy w tym czasie cena spadnie i popyt maleje prawie do zera niestety zawsze jest tak z modnymi gatunkami), sięgniesz po gatunki ładne lub czerwone wszystko co ma w nazwie RED w Polsce i środkowej Europie sprzedaje się jak zaczarowane.
Inny pomysł to opieranie biznesu na wielu filarach i nastawianie się na detal. Jeśli zadbasz o odpowiednią ilość rarytasów oferowanych w wysokiej cenie przy ofercie 15-60 gatunków możesz również dobrze zarobić i staniesz się bardziej niezależny od mody. Wadą takiego rozwiązania jest potrzeba wielu akwariów i duże koszty utrzymania oraz niemożność masowej produkcji ponieważ im więcej ryb wpompujesz na rynek tym dana ryba tanieje.
Przy wyborze gatunku również znaczenie ma współczynnik cena do długość wzrostu Jeśli gatunek jest tani ale szybko rośnie czasem można zarobić na nim dużo więcej niż na setki razy droższej rybie która bardzo powoli rośnie. Ostatecznym kryterium wyboru gatunku jest maksymalna obsada w akwarium hodowlanym im więcej ryb da się wychować w 200 L wody tym mniej ton wody, prądu i energii cieplnej potrzeba na wyprodukowanie młodych ryb.
Ostateczne kryterium to jaką dietę preferuje ryba i czy da się ją zastąpić innymi produktami paszowymi w sezonie gdy ta karma jest maksymalnie droga lub wręcz niedostępna
Jak znaleźć zbyt i zacząć czerpać profity z hobby
Budowanie marki i szukanie rynku zbytu to bardzo trudna część komercjalizacji naszego przedsięwzięcia. Po staremu robiło się to wybierając się co tydzień na giełdę hurtową i tam szukając kontrahentów. Przy czym lepiej zaczynać z czyjegoś stołu niż swojego gdyż sklepikarze są nieufni i zanim zaczną od nas kupować ryby często mija nawet rok od naszego pojawienia się na giełdzie. Taki mały hurt ma swoje zalety w postaci wyższej ceny którą można uzyskać inna metoda to sprzedaż ryb do hurtowni w ten sposób uzyskamy tylko 25% ceny rynkowej, a czasem mniej za dany gatunek. Ale zbytem zajmuje się hurtownik nas interesuje jedynie dostarczenie mu dobrego towaru który będzie mógł dalej komuś sprzedać.
Następna już nowoczesna forma to sprzedaż internetowa i można ją prowadzić zarówno detalicznie jak i hurtowo ale trzeba mieć na uwadze że taka działalność daje stosunkowo dobry zbyt ale przy ogromnym nakładzie czasu i czasem po przeliczeniu średniego paragonu na roboczogodziny może się okazać że jeśli klient kupił za mało to nie dość że nic na tym nie zarobimy to jeszcze będziemy w plecy.
Więc duże ma tutaj znaczenie zakup minimalny który oferujemy klientom w celu wysyłki ryb czy to własnym transportem czy przy pomocy zewnętrznej firmy spedycyjnej lub członków którejś z aplikacji do wspólnego podróżowania jak np. blablacar. Gdyż jakakolwiek forma wysyłki wiąże się z dużym nakładem pracy i czasu potrzebnym do jej zrealizowania.

Jeśli macie więcej pytań znajdziecie nas w Internecie pod adresem:

Lub w Łodzi adres ul Niemcewicza 24 w 5 klatce w Piwnicy jak sama nazwa wskazuje :P
Od dziś jeśli macie chęć możecie nas wesprzeć i zostać naszym Patronem w serwisie patronite.pl

https://patronite.pl/PiwnicaAkwarysty...
Wasze wpłaty pomogą nam w realizowaniu misji w was uczynią uprzywilejowanymi w kolejce po wiedze :P
#patronite
#ryby

Комментарии

Информация по комментариям в разработке