Власна справа: Стартовий капітал - 19

Описание к видео Власна справа: Стартовий капітал - 19

Як ви могли зрозуміти з попередніх модулів, для започаткування системного бізнесу вам знадобиться стартовий капітал. Тому що з першого ж місяця роботи у підприємця починаються витрати
Стартовий капітал потрібний для:
капіталовкладень
оборотного капіталу
Капіталовкладення - досить великі суми коштів, які ви витрачаєте на придбання обладнання, будівництво або придбання приміщень.
Оборотний капітал - кошти, які вам потрібні для витрат на виробничу діяльність підприємства.
Це:
запаси сировини і готової продукції
витрати на маркетинг
заробітна плата
оренда приміщення
страхування
виплати за кредитами і за оренду обладнання
інші витрати
Коли ви порахуєте суму, необхідну для старту бізнесу, перед вами постане запитання: де ж її узяти? Джерел може бути декілька.
Власні кошти. Це можуть бути ваші заощадження, кошти, які надають вам батьки або родичі, спадок. Власні кошти ще називають ризиковим капіталом, тому що у цьому випадку ви ризикуєте власними грошима, вкладаючи їх в бізнес. Якщо власних коштів недостатньо - можна пошукати партнера, який здатний доповнити суму. Проте не варто віддавати у власність партнеру більше половини бізнесу. Оскільки у цьому випадку ви не зможете приймати рішення на власний розсуд.
Позикові кошти. Сума, яку ви берете в борг, а потім повертаєте, часто - з відсотками. Позикові кошти надають кредитні установи - банки, кредитні спілки.
Перш ніж претендувати на них, ви повинні написати грамотний, чітко обгрунтований бізнес-план.
І бути готовим до того, що кредит вам видадуть під заставу майна. Як правило - це ваше обладнання або особисте житло.
Залучені кошти. Ці кошти надаються на постійній основі, повертати їх не потрібно. Але ви зобов’язуєтеся виплачувати їх власникам дохід. Це можуть бути дивіденди від емісії акцій або виплати інвесторам.
Державна підтримка. Іноді держава може виступати надавачем коштів, якщо зацікавлена у підсиленні якоїсь сфери діяльності.


Гранти. Безповоротні кошти, проте використання гранту накладає на підприємця деякі зобов'язання. Наприклад, вимогу працювати певну кількість років або погашувати суму гранту за рахунок податків, якщо грант ві держави. Часто в межах грантових програм донори надають не гроші, а обладнання.
Інвестиції. Одним з поширених джерел залучення стартового капіталу є прямі інвестиції. Інвестиції - довгострокове капіталовкладення з боку інвестора - особи, яка володіє вільними коштами. Інвестори не дають грошей в борг, вони виступають партнерами вашого бізнесу і претендують на частину прибутку.
Інвестор з часом може вийти з бізнесу, вирішивши, що отримав очікуваний ним прибуток. Щоб залучити інвестора - також потрібний грамотно складений бізнес-план, з яким потенційний партнер може ознайомитися і прийняти рішення про участь у проекті.
Знайти інвесторів можна в асоціаціях бізнес-ангелів, венчурних фондах, цільових онлайн-майданчиках.
Порахуйте, який стартовий капітал вам необхідний, сплануйте джерела його залучення і заповніть відповідний розділ бізнес-плану



Відео-публікацію підготовлено ЗРНГО "Волинський ресурсний центр"в рамках проєкту «Зміцнення спроможності закладів ПТО покращувати адаптованість молоді до потреб ринку праці в період війни шляхом розвитку підприємницьких навичок», що стало можливим завдяки Програмі EU4Skills: Кращі навички для сучасної України за фінансової підтримки GIZ.

Думки та позиції наведені в цьому відео не відображають офіційну позицію донорів.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке