Vilko Guolis Mamerki bunkeriai Nacių vadovybės spėptuvės Ribentropo Himlerio Štaufenbergo istorija

Описание к видео Vilko Guolis Mamerki bunkeriai Nacių vadovybės spėptuvės Ribentropo Himlerio Štaufenbergo istorija

Važiuojant link Vilko irštvos, netoliese yra labai įdomi Kruklankių geležinkelio tilto istorija. Tiltas pastatytas 1908 m., Per 1 pasaulinį karą vokiečiai susprogdino tiltą, kad per šį tiltą vedusi geležinkelio linija neatitektų Rusijos kariuomenei.
Nepaisant to, jis buvo atstatytas ir išliko iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
Po karo tiltas buvo susprogdintas, nuo tada jis liko nepakitęs.
Susprogdino Mozūrijos gyventojai, negalintys pakęsti vaizdo kaip rusai gabena prisipiplėštą turtą.
Himlerio bunkeris. Kvartalai buvo kodiniu pavadinimu „ Hochwald “ ( aukštas miškas ). Būdingas štabo ir lauko bunkerių išsidėstymas prie pat geležinkelio linijos. Geležinkelis palengvino susisiekimą, juo buvo transportuojamas didžiulis kiekis statyboms reikalingų medžiagų. Pagrindiniai statybos ir montavimo darbai buvo baigti 1941 metų pavasarį.
Didelis dėmesys buvo skiriamas saugumui. Bunkerių gelžbetoninių sienų ir perdangų storis buvo 2 metrai. Teritorija buvo aptverta minų laukų juosta, tvora iš tinklo ir spygliuotos vielos ir stipriai saugoma. Čia buvo apgyvendintas policijos batalionas, priklausantis kariams, skirtiems ginti Hitlerio štabą ir Vermachto vyriausiąją vadovybę.
Bunkerius maskavo tankiai augantis miškas ir kamufliažas. Visos slėptuvės buvo visiškai sunaikintos besitraukiančių vokiečių.
Įdomiausias ir geriausiai išsilaikęs kvartalo objektas – centre esanti didžiulė SS ir policijos vado Heinricho Himmlerio bunkeris, kuris buvo perstatytas 1944 m., kad atsispirtų didėjančiai sąjungininkų bombų galiai. Lubos ir sienos buvo dvigubos, nes originalus storis lubomis ir sienomis 2 m storio. Priešingai nei Hitlerio bunkeriuose, čia slėptuvėse nebuvo dedami priešlėktuviniai pabūklai ir kulkosvaidžiai.
Grafas fon Lehndorffas-Steinortas., buvo vokiečių aristokratas ir armijos atsargos karininkas, tapęs pagrindiniu Vokietijos pasipriešinimo nariu , matęs, kaip mušami ir žudomi žydų vaikai. tapęs liepos 20 d. sąmokslo nužudyti Adolfą Hitlerį nariu . 1944 m. rugsėjo 4 d. buvo nuteistas mirties bausme . Tą pačią dieną jis buvo pakartas Plötzensee kalėjime Berlyne. Jo žmona ir keturios jų dukterys likusį karo laiką praleido koncentracijos stovyklose . Veruschka von Lehndorff tapo modeliu. Ji gyva ir jai 84 metai.
Hans Lammers bunkeris. Vokiečių teisininkas ir žymus nacių partijos politikas. Nuo 1933 iki 1945 m . jis ėjo Adolfo Hitlerio Reicho kanceliarijos viršininko pareigas .
Mamerkų miškingoje vietovėje yra vienas iš geriausiai išlikusių Europoje bunkerių kompleksas. 1940-1944 metais čia buvo pastatytas ištisas kariškas miestelis – 250 karinių objektų, tame tarpe 30 betoninių bunkerių, išlikusių iki mūsų dienų. Apie tų įrengimų mastą galima spręsti iš to, kad vykstant karui, 30 bunkerių ir daugiau kaip 200 pastatų gyveno 1 500 kariškių , iš jų 40 generolų. Čia buvo Vokietijos sausumos kariuomenės vyriausioji vadavietė.
Patekus į bunkerių koridorius matome specialias šaudymo angas, kurios saugojo patekimą į bunkerių vidų. Nors Hitlerio vadavietė „Vilko guolis“ buvo 18 km nuo Mamerkų, Hitleris čia lankėsi tik 3 kartus. 1941 metais rugpjūčio mėn. Hitleris atvyko čia su Italijos vadu Benito Musoliniu. Mamerkuose lankėsi vengrų diktatorius M.Hortis, rumunų vadovas J.Antonesku, Suomijos maršalas K.Mannerheimas ir kiti. Į pasitarimus, vykstančius „Vilko guolyje“, generolai vykdavo automobiliais arba specialiu dviejų vagonų traukiniu.
Mamerkuose nuo 1941 metų birželio iki 1943 metų vasario tarnavo pulkininkas Klausas fon Štaufenbergas. Čia jis vėliau rengė pasikėsinimą prieš Hitlerį. Artėjant rytų frontui, 1944 metais liepos 20 dieną pulkininkas Klausas fon Štaufenbergas „Vilko guolyje“ suruošė pasikėsinimą prieš Hitlerį. Žuvo 4 pasitarimo dalyviai, o Hitleris išvengė mirties. Pasikėsinimo organizatoriai vieni buvo sušaudyti, o kiti suimti ir perduoti teismui. Artėjant frontui, 1944 metais gruodžio mėn. sausumos kariuomenės vadovybė išsikelia prie Berlyno.
Šiuo metu Vilko guolis yra viena didžiausių Varmijos ir Mozūrų lankytinų vietų. Iki šių dienų išliko tik dalis pastatų, vieni geresnės, kiti prastesnės būklės. Vilko guolis šiuo metu yra padalintas į dvi apžvalgines zonas, įėjimas į pirmą zoną yra mokamas, antrąją galima aplankyti nemokamai.
Vilko oro uostas kuris Antrojo pasaulinio karo metu pirmiausia buvo slaptasis Adolfo Hitlerio karinis oro uostas. Jis buvo pastatytas už kelių kilometrų nuo Vilko guolio.
Antrojo pasaulinio karo metais jis veikė kaip karinis objektas, aptarnaujantis tik Vilko guolį. Oro uostas buvo gerai užmaskuotas, Adolfas Hitleris juo pasinaudojo vos kelis kartus, nes vengė skristi lėktuvu. Juk būtent iš čia pulkininkas Sztaufenbergas pabėgo po pasikėsinimo į Hitlerį.

Antras mano kanalas tiems kam patinka kelionės traukiniais.
   / railwaylinet  

Комментарии

Информация по комментариям в разработке