Відрахування із заробітної плати // Бухгалтер Zrobleno

Описание к видео Відрахування із заробітної плати // Бухгалтер Zrobleno

Які бувають #Податки на зарплату❓ Заробітна плата оподатковується і це не секрет. Однак, обов’язкових платежів є два види:
утримання. До них відносять ПДФО та військовий збір. Тобто, зарплата "на руки" видається за мінусом цих податків. Ставка ПДФО становить 18%, військового збору – 1,5%.
Інший вид - нарахування...

Ще відео на цю тему:
👉 Найняті працівники чи ФОПи? -    • Найняті працівники або ФОПи? Податки ...  
👉 Навіщо наймати бухгалтера на стороні? -    • Навіщо наймати бухгалтера на стороні?...  
👉 Як вивести гроші з ТОВ у 2021 -    • Як вивести гроші з ТОВ у 2021. Податк...  

🔔 Підписатись на канал — https://www.youtube.com/Zrobleno?sub_...
👍 Ставте лайк під відео

❗️ Консультація Бухгалтера за 50 гривень в Telegram — https://t.me/Zrobleno_bot
📞 Телефонуйте — 0443334032
😈 Читайте Telegram канал — https://t.me/Zrobleno_buhgalter
👀 Зацініть Instagram —   / zrobleno_buhgalter  
🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт — https://zrobleno.com/

Отже консультація бухгалтера #Zrobleno на тему відрахування із заробітної плати:
Інший вид нарахування - це платіж з ЄСВ. Розрахунок здійснюється з загальної суми і сплачується за рахунок коштів роботодавця.
У загальному випадку ставка ЄСВ складає 22%. Підприємства, установи і організації, в яких працюють особи з інвалідністю, застосовують до їх доходу ставку ЄСВ 8,41%.
При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць та більше максимальної суми.
Законом про оплату праці визначено, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати, тобто не менш ніж 6000 грн з 1 січня 2021 року.
Таким чином, розмір мінімального страхового внеску на місяць не може бути меншим ніж 6000 грн помножені на 22%, тобто 1320,00 грн.
Максимальна база нарахування ЄСВ дорівнює 15 розмірам мінзарплати. І з 1 січня 2021 року складає 19 800 грн.
Дані обмеження з ЄСВ означають наступне: якщо зарплата працівника за місяць вийшла менша мінімальної бази ЄСВ, то слід донарахувати ЄСВ на цю різницю; якщо зарплата перевищує максимальну базу ЄСВ, то ЄСВ утримується лише з величини цієї максимально бази, а на решту зарплати уже ЄСВ не нараховується.
Щодо мінімальної бази, то є винятки, коли вона не застосовується: неповний місяць трудових відносин, тобто працівника звільнили або прийняли на роботу у такому місяці; зарплата зовнішнього сумісника; зарплата особи з інвалідністю; у працівника взагалі були відсутні нарахування за місяць, наприклад він з 1-го по останнє число місяця провів у відпустці без збереження зарплати.
ПДФО, військовий збір та ЄСВ — обов’язкові платежі при нарахуванні та виплаті зарплати. Вони сплачуються одночасно з виплатою заробітної плати. Якщо з різних причин виплата на сталася, то ЄСВ потрібно сплатити до 20 числа місяця, наступного за місяцем нарахування зарплати, а ПДФО і військовий збір до 30 числа відповідно.
Коли зарплатних податків немає?
Якщо це зарплата або лікарняні, то ПДФО, військовий збір та ЄСВ є завжди.
Якщо ж виплата не належить до зарплати, то тоді можуть бути нюанси, наприклад:
декретні (вони ж — допомога по вагітності та пологам). По ним ПДФО та військовий збір не нараховується. Однак, вони обкладаються ЄСВ, який з усієї суми нараховує та сплачує організація;
матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань. Не оподатковується ПДФО та військовим збором сукупно за рік у розмірі 3180 грн. Якщо ж ця сума перевищена — так, є ПДФО та ВЗ. ЄСВ на таку допомогу не нараховується.

#Бухгалтер zrobleno
#Аутсорсинг бухгалтерии
#Податковий юрист адвокат

Комментарии

Информация по комментариям в разработке