Bajnok lett a KK Ajka - TV Ajka 2016.05.18.

Описание к видео Bajnok lett a KK Ajka - TV Ajka 2016.05.18.

Bajnokavatásra készültek az ajkai kézilabda rajongók az NB II. utolsó fordulójában. Ehhez kedvenceiknek az Ács csapatát kellett legyőzniük. A találkozóra csaknem háromszáz néző látogatott ki. Ők mind ijedten látták, hogy a vendégek villámrajtot vesznek, és 4-1-re elhúznak. Ám a hazaiak felébredtek, gyorsan öt gólt szerezve átvették a vezetést (6-4). A folytatásban már az ajkaiak akarata érvényesült, és a játékrész derekán ötgólos előnyt mutatott a tábla (12-7). A vendégek időkéréssel próbálták rendezni a soraikat, de ez csak átmenetileg sikerült, ugyanis a hazaiak a félidő végére egymás után öt gólt lőve magabiztos előnyt szereztek. A pihenő után tovább fokozta a tempót a Le Belier, a 45. percben már tucatnyira nőtt lett a különbség (26-14). A hátralévő időben igazi örömjátéknak tapsolhattak a lelkes szurkolók, az ajkaiak parádés gólokkal szórakoztatták a nagyérdeműt. Az utolsó percekben már előkerültek a hideg pezsgők a lelátón, és zúgott a ”bajnokcsapat” rigmus, majd a lefújást követően kezdődhetett a hajnalig tartó ünneplés. Poór Tamás együttese a bajnoki cím mellett megszerezte az indulás jogát az NB I/B-ben. Érdekesség, hogy a junior csapat éppen ugyanilyen arányban aratott győzelmet ezen a napon, aminek köszönhetően a hatodik helyen zárta a szezont.
Az Ajka Városi TV hivatalos Youtube csatornája. Oldalunkon saját gyártású tudósításainkkal Ajka város és térségének híreit mutatjuk be.