Jak a čím odstranit mechy a lišejníky na ovocných stromech? Proč vápnit kmeny? Kdy je vhodná doba?

Описание к видео Jak a čím odstranit mechy a lišejníky na ovocných stromech? Proč vápnit kmeny? Kdy je vhodná doba?

V tomto videu si povíme jak, čím a kdy odstranit mechy, lišejníky ze stromů, keřů a dalších rostlin. Proč je dobré vápnit kmeny? Na co si dát pozor!!

Zelená skalice:
https://www.vinarskydum.cz/zelena-ska...
Popis produktu
Zelená skalice, neboli síran železnatý je rychle působící hnojivo určené pro doplnění železa ve výživě rostlin během vegetace. Železo je důležitý prvek výživy, ovlivňuje tvorbu chlorofylu, růst, vybarvení a vzhled rostlin. Jeho nedostatek se projevuje místním žloutnutím listů, tzv. chloroza (žloutenka) s následným poškozením a snížením úrody plodů. Nejčastěji u u jádrovin, peckovin, jahodníku a vinné révy. Jeho nedostatek se projevuje u okrasných trávníků poškozením zdravotního stavu, vzhledu a tvorbou nežádoucích mechů a lišejníků.
Tyto lze s výhodou odstranit postřikem rozpuštěné směsi zelené skalice se síranem amonným.
Použití a dávkování
Hnojení postřikem roztoku na list u okrasných rostlin, ovocných dřevin a révy vinné v červnu: 2 - 4 g/l
Okrasné a rekreační trávníky spolu se síranem amonným proti tvorbě mechů: 30-50 g / 5 l vody / 25 m2; roztokem směsi síran amonný 5 dílů + zelená skalice 1 díl
Pozor! Nesmí být postříkány betonové nebo kamenné obrubníky - mohou vzniknout rezavé, těžko odstranitelné skvrny. Postřik aplikovat v podvečer nebo brzo ráno, nikdy ne za plného slunce.

Modrá skalice:
https://www.vinarskydum.cz/modra-skal...

Síran měďnatý je určený pro doplňkovou výživu zemědělských plodin s vyššími nároky na uvedený prvek (pšenice, ječmen, oves, jetel a další). Měď příznivě působí na stabilitu chlorofylu, prodlužuje období aktivní fotosyntézy. Při nedostatku mědi se výrazně snižuje využití dusíku z hnojiv. Nedostatek mědi se projevuje zvláště na lehkých a kyselých půdách, na kyselých půdách po radikálním vápnění nebo na půdách s vyšším obsahem organické hmoty. Charakteritickým symptomem nedostatku mědi jsou bílé skvrny a bílé špičky listů, kterými trpí zejména luskoviny. Síran měďnatý je vhodný pro listovou (foliární) aplikaci, kterou se však nedoporučuje provádět na přímém slunci. Síran měďnatý se také používá k potlačení mechu, lišejníků a chorob na rostlinách.

Dávkování:

hnojení (zálivkou i postřikem) 0,5 g / 1 l vody / 1 m2
předseťové máčení semen (při setí na půdách s nízkým obsahem Cu) roztok 0,02 - 0,05 %, tj. 0,2 - 0,5 g hnojiva na 1 litr vody
potlačení lišejníků, mechu a houbových chorob (zálivkou i postřikem) 10 - 20 g / 1 l vody (nelze přesně určit na jakou plochu tato dávka vystačí, neboť to závisí na velikosti listové plochy či porostu)

Síran amonný:

https://www.vinarskydum.cz/siran-amon...

Agro SÍRAN AMONNÝ je kvalitní dusíkaté hnojivo. Obsahuje dlouhodobě působící dusík pro zdravý a rychlý růst. Je to hnojivo s významným obsahem síry a proto je velmi výhodný při pěstování rostlin vyžadujících vysoký obsah síry (brambory, cibulová zelenina, košťálová zelenina, křen...) Podporuje tvorbu silic u cibulovin a dodává jim tak pikantnější chuť. Hnojivo má kyselou reakci, proto není vhodné do kyselých půd.

- dusíkaté hnojivo s obsahem dusíku (N) 20% a 23% síry ve vodorozpustné formě
- k základnímu hnojení hlavně na jaře
- dávkování: 3 kg hnojiva vystačí cca na 50 - 150 m2 dle typu rostliny

Děkuji za sdílení, like a odběr mých videí
   / @boturcz  

#vinarskydum #kopecek #dubnany #pripravky #ochrana #ovocnestromy #ochrana #boturcz #vinotekabotur #radkuvsad #rez #vcelarstviboturovi #boturovi #ovoce #botur #straznice #mechy #lisejniky #skalice #zelenaskalice #modraskalice ##siranamonny

Комментарии

Информация по комментариям в разработке