Специалност „Сценография“ - НХА

Описание к видео Специалност „Сценография“ - НХА

📌Специалност „Сценография“ подготвя художници – проектанти и реализатори на авторски художествени решения за произведения на всички сценични и екранни изкуства.

📌Характеристиката º се определя от традиционните специфики на сценографията, от новите технологии и медии и от сливането на междужанровите граници в изобразителните изкуства, спектакъла и филма.

📌Художникът-сценограф, завършил образователно-квалификационна степен „бакалавър“, получава комплексни знания и умения на автор на пространствено-времевия синтез във всички сценични и екранни изкуства:
☑️драматични,
☑️оперни,
☑️балетни и куклени спектакли,
☑️кино и телевизионни продукции,
☑️музикални и рекламни клипове,
☑️модни спектакли,
☑️карнавали и др.

📌Той е подготвен да работи в сътрудничество с режисьори, актьори, диригенти, оператори, хореографи, драматурзи, сценаристи, аниматори и др. Компетентен е да формира и ръководи изпълнителски екипи.

📌Художникът-сценограф, завършил втора специалност „Теория и практика на художественото образование“, придобива професионална квалификация „учител по изобразително изкуство“ в средните общообразователни и специализираните художествени училища.

📌Художникът-сценограф, завършил образователно-квалификационна степен „магистър“, може да упражнява и следните дейности: преподавателска и научноизследователска дейност във висшите училища, управленска, експертно-консултантска и продуцентска дейност в държавните културни институти и администрация.

Ръководител на катедрата
доц. МАРИНА РАЙЧИНОВА

проф. д-р МАНЯ ВАПЦАРОВА
проф. СВЕТОСЛАВ КОКАЛОВ
проф. д-р ВАСИЛ РОКОМАНОВ
гл. ас. д-р РОЗИНА МАКАВЕЕВА
ас. МИХАЕЛА ДОБРЕВА

💡 НХА - https://nha.bg/bg
💡 Facebook на НХА –   / nha.bg  
💡 Facebook на специалност Сценография -   / scenographyacademy  
💡 Facebook на НХА – Филиал Бургас -   / nhaburgas  
💡 Linkedin -   / national-academy-of-art-sofia  
💡 Кандидатстване в НХА - https://nha.bg/bg/kategoriq/kandidats...

Комментарии

Информация по комментариям в разработке