Obie książki ukazały się w tamtym roku i z racji tego, że ja lubię czasem podglądnąć co tam w świecie kultury i sztuki się wyrabia, to…podglądnąłem tu i zaskoczyłem w tryby, delikatnie mówiąc, niecodziennych wrażeń.
・
Angielski autor Edward Brooke-Hitching jest synem antykwariusza, co poniekąd tłumaczy jego zamiłowanie czy nawet fascynację dziwnymi książkami i niecodzienną sztuką. Myślę, że coś jest w tym, że jak się na co dzień obcuje z tysiącami różnych egzemplarzy, które ojciec znosi do mieszkania, a po szkole wędruje się do jego antykwariatu, żeby odrobić lekcje na stoliku zawalonym tomami Londona, Shakespeare’a, Orwella i setkami innych, to największe dzieła najbardziej chodliwych pisarzy/artystów już nie robią na człowieku wrażenia. To co mogłoby wywrzeć takie wrażenie, że aż ma się ochotę napisać na ten temat? Myślę, że dziwy i dziwadła, które nawet w tym świecie są nieoczywiste. Książki opowiedziane w „Bibliotece szaleńca” są bardzo różne. Znajdziecie je w wielkościach lilipucich, albo monstrualnie duże, albo spisane na ziarenku ryżu, albo tak wielkie, że trzeba kilku osób, żeby je ruszyć z półki, albo drukowane na kurtce, albo takie, które rzucają urok, albo te, które są amuletami, albo te wykonane z żółtego sera, albo wyryte na kamiennych tablicach, albo spisane własną krwią, albo oprawne w ludzką skórę, albo stworzone z tkanek i piór zwierząt, albo z wydrążonym schowkiem na truciznę, albo z własnym wymyślonym alfabetem, albo z szyfrem marabuta niedostępnym dla nikogo poza samym twórcą albo, albo, albo…różniste białe kruki, które stały się nimi z powodu swej obrazoburczości, niskiego nakładu albo czasem pies jeden wie dlaczego to w ogóle kogokolwiek interesuje. Takie to między innymi dzieła można znaleźć w tym tomiszczu.
・
🔎 Całą recenzję przeczytaj na naszym blogu: www.adamszulcbarber.com/blog
・
#AdamSzulc x #AdamSzulcBarber x #JamaAndFriends x #SteamPunk x #WorkingClassHero x #Barbering x #FryzjerMęski x #KsiążkaMiesiąca
Информация по комментариям в разработке