Петро Порошенко у інтерв’ю Валерію Калнишу для Телеканалу "Прямий": Використовувати тему заручників і полонених для політичних атак проти опонентів – це перетин «червоних ліній». Але я готовий уже і до цього, мене вже нічим не здивуєш.
Коли вони кажуть, що до Медведчука півтори тисячі заручників були звільнені без нього, я це підтверджую. Питання заручників було з першого дня для мене абсолютно принциповим. На першому етапі, зараз я вже можу це розкрити, для звільнення заручників і обміну полонених використовувалися сили СБУ. Робилося це на базі батальйонного або бригадного рівня. Зідзвонювалися, обмінювалися – і це робилося за лічені дні після потрапляння в полон.
Жодна моя міжнародна зустріч не проходила без конкретних переговорів. Я звертався до Єврокомісії, до Європарламенту. За нашою ініціативою було прийнято чотири резолюції. Я звертався до президента Туреччини Ердогана. І починаючи від Ахтема Чийгоза і закінчуючи іншими українськими політв’язнями, які були в окупованому Криму, нам вдалося їх витягати.
Питання, що цим має займатися Медведчук, – це ж стенограма Нормандського формату. Це було запропоновано учасниками Нормандського формату. Ці пропозиції прозвучали в тому числі і від Путіна. І я на це погодився. Тому що я готовий, я хочу повторити, хоч з «чортом лисим» говорити, для того щоб повернути людей додому.
Я дуже активно боровся конкретно за «Рахмана». І це можуть підтвердити і члени моєї команди, і волонтери, і добровольці, які дуже опікувалися визволенням наших заручників. Я дякую кожному. Я дякую Мочанову, який докладав до цього максимум зусиль, намагаючись витягнути свого друга. Я дякую Тані Ричковій, бо я двічі відправляв її на «передок», тому що у нас двічі зривалося це звільнення. Вона пробула півтори доби на «передку», чекаючи, поки його привезуть.
Росіяни вимагали обміняти «Рахмана» на російського майора Старкова. Відпустити його без рішення суду – означало позбавити Україну надзвичайно важливих аргументів у суді проти РФ, доказів злочинів Кремля, які здійснювалися за наказом Путіна і начальника російського Генштабу Герасимова.
Це була дилема. Ти маєш з одного боку долю конкретного українця, який знаходиться в полоні, а з іншого боку – доля 42 мільйонів українців, і ти маєш захистити українську землю і українську державу.
Я й зараз пам’ятаю цю дату 25 вересня. Ми робили все для того, щоб суд з одного боку відповідав ЄСПЛ, а з іншого боку – він засвідчив злочини Російської Федерації. Після цього в нього залишається час на апеляцію, який мав займати три-чотири місяці. Члени нашої команди, я так м’яко сформулюю, переконали його апеляцію не подавати.
Я пишаюся тим, що витягли майже 3300 українців. І мені дуже сумно, що з квітня 2020 року - вже більше року в Україну не повернувся жоден заручник. Більше того, ви на сьогоднішній день не почуєте, що про політв’язнів, заручників влада турбується, опікується їхніми долями, бо вони залишили все, що мали, в Донецьку, Луганську. Вони мають хворих дітей-інвалідів. Вони не мають ніякого доступу хоча б через іпотеку, через кредити, їм нема де жити. Ми на сьогоднішній день опікуємося частиною з них – ми сплачуємо їх житло.
Тому вважаю, що це скотство - використовувати тему заручників і полонених у політичній боротьбі проти опонентів.
🔔Друзі, обов'язково перевірте, чи підписані ви на наш канал.
Дякуємо, що ви з нами в ці непрості для країни часи!
#ЄвропейськаСолідарність #Порошенко #Бігус
Информация по комментариям в разработке