16 травня Життя блаженних священномучеників Северіана Бараника, Якима Сенківського, Віталія Байрака

Описание к видео 16 травня Життя блаженних священномучеників Северіана Бараника, Якима Сенківського, Віталія Байрака

Дрогобицькі отці-василіяни Северин Бараник, Яким Сеньківський та Віталій Байрак, які служили у храмі Святої Трійці, нині - Катедральному соборі Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ життям та мученицькою смертю засвідчили свою вірність Богові, Церкві та українському народові.

Отець Северин (Стефан) Бараник народився 18 липня 1889 р. в Угневі, біля Рави (Львівська обл.). 1900–1903 рр. – навчався у Перемишльській гімназії. До Чину Святого Василія Великого вступив 24 вересня 1904 р. у Крехові. У 1907 р. склав свої перші чернечі обіти, а схиму – 21 вересня 1910 р.
Філософсько-богословські студії проходив у монастирях Провінції, а довершував їх - у зв’язку з тимчасовою російською окупацією Галичини у той період І-ї світової війни - у Загребі. І де у монастирі хорватських францисканців 14 лютого 1915 р. прийняв святу Тайну Священства. Після повернення на рідну землю його було призначено до Жовківського монастиря, де він працював як катехит і редагував дитячий журнал «Наш приятель», відкриваючи дітям очі на Божу любов.

26 листопада 1931 р. ієром. Северіян прибуває до Дрогобича, куди його призначено ігуменом монастиря оо. Василіян та адміністратором церкви Св. Трійці. У Дрогобичі був провідником Апостольства Молитви, Марійської дружини для хлопців і домогосподарок, письменником, сповідником, проповідником, місіонарем. Його ревне служіння не обмежується тільки працею у храмі, але виходить й поза нього.
Ієром. Северіян скоро став добрим приятелем молоді, цікавився і спортивним життям Дрогобиччини, був енергійним громадським діячем і членом Міської Ради, у 1932–1939 рр. – заступник голови «Просвіти» Дрогобиччини.

У 1938 р., а саме 5 жовтня, зі Львова до Дрогобича призначено сотрудником парафії Пресвятої Трійці о. Якима Сеньківського, який з перших днів здобув прихильність своїм блискучим проповідницьким хистом та вмінням бути зрозумілим інтелігентові й робітникові, старшому й молодшому. Був завжди ввічливий та привітний. Відчувалося, що в цій людині - за її вродженими скромністю та гідністю - криється справжній Христовий служитель. З його приходом у Дрогобичі пожвавилась душпастирська парафіяльна праця.
А народився майбутній ієромонах 2 липня 1896 р. в с. Великі Гаї, що коло Тернополя. Батько його ̶ досвідчений господар, який вміло обробляв 40 морґів орної землі, доглядав багато худоби, тримав пасіку, яка налічувала 300 вуликів. Це була важка робота, яка вимагала участі всіх членів родини. Тому всі діти виростали працьовитими, з почуттям обов’язку й пошани до людей. Батько Івана не шкодував грошей на навчання й виховання своїх дітей, а виховувались вони в християнсько-релігійному та національно-патріотичному дусі. Такі дії і життєва позиція батька були добрим прикладом для дітей і всієї одини. Тому зрозуміло, що обидва сини: Іван (пізніше - Яким, ЧСВВ) та Володимир вирішили стати священиками.

Теологічні студії Іван закінчив у Львові. 4 грудня 1921 р. в катедральному соборі Святого Юра був рукоположений на священика. Згодом у м. Інсбрук (Австрія) здобув ступінь доктора богослов’я. Однак його праведна душа не задовольнилася тим на цій духовній дорозі, а бажала піти далі на вибраному життєвому шляху – постригтися в ченці, що він і здійснив, бо вже 10 липня 1923 р. він вступає на новіціят оо. Василіян у Крехові.
У період від 1925 р. до 1927 р. працював сотрудником на парафії с. Краснопуща, що на Тернопільщині, а в 1927–1931 рр. був професором гуманістичних наук при монастирі у Лаврові. І де навчав українознавства, латини, загальної історії, географії та хімії. Крім того, йому доручили ще й катехизацію в місцевій школі та в с. Лінина.
Із 1932 р. ієрм. Яким був призначений до Львова, де провадив Марійське товариство домогосподарок й гімназійних хлопців, Апостольство молитви. Часто, особливо під час Великого Посту, проводив реколекції, а серед року – місії. Написав хроніку Львівського монастиря. Ієрм. Яким Сеньківський мав дар від Бога у спілкуванні з людьми, особливо з молоддю...

#Життя_Святих #Церква #Бог #віра #любов #святі #християнство #Життя #Вічність

Комментарии

Информация по комментариям в разработке