KrowaTV: Niski mocznik w mleku - co oznacza i jak podnieść jego poziom?

Описание к видео KrowaTV: Niski mocznik w mleku - co oznacza i jak podnieść jego poziom?

O moczniku rozmawialiśmy ostatnio z Kamilem Zarosą, link do tamtego odcinka znajdziecie tutaj:    • KrowaTV: Mocznik w mleku – istotny pa...   Dziś jednak rozwiniemy temat i porozmawiamy o tym, co robić, gdy poziom mocznika jest zbyt niski. Wraz z ekspertem z firmy Ewrol zajmiemy się problemem od strony praktycznej. Wszystko to podeprzemy doświadczeniem gospodarza, który zmagał się ze spadkiem poziomu mocznika w swojej hodowli.
Jakie zagrożenie niesie ze sobą niski mocznik?
Zbyt niski poziom mocznika, czyli poniżej 150 mg/l, oznacza zbyt małą ilość białka żwaczowego, co z kolei prowadzi do niewykorzystania potencjału genetycznego krowy i osiągnięcie szczytu laktacji na niskim poziomie. Prościej mówiąc: traci się kolejne litry mleka. Poza tym, stale utrzymujący się niski mocznik prowadzi do kłopotów zdrowotnych.
Zbyt niska zawartość białka w żwaczu spowalnia pracę żwacza, co powoduje, że mikroorganizmy odpowiedzialne za trawienie po części obumierają. Oznacza to gorsze i wolniejsze trawienie oraz słabszą przyswajalność składników pokarmowych.
Warto wspomnieć, że niski mocznik przyczynia się też do problemów z zacieleniem i racicami.

Jeśli chcecie wiedzieć, jak uporać się się z tym problemem, zapraszamy do obejrzenia materiału!


*******
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.
******
Chcesz być na bieżąco? Kliknij “Subskrybuj”!

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku http://bit.ly/2sNpNjY
oraz stronę internetową http://bit.ly/2R39Fog

Комментарии

Информация по комментариям в разработке