Europoje naujos kartos „Toyota Camry“ buvo pristatytas gana kukliai Čekijoje. To priežastis – mūsų žemyne jis parduodamas tik keliose šalyse, viena iš kurių – ir Lietuva.
Ir jei anksčiau japonai teisindavosi, kad bene vienintelis likęs šio segmento atstovas ir konkurentas Europoje „Volkswagen Passat“ buvo galimas ne tik kaip sedanas, bet turėjo ir populiarų universalo kėbulą, tai dabar... „Passat“ galimas tik kaip universalas, o „Camry“ kaip ir anksčiau, siūlomas sedano kėbulu.
Žinoma, kaip alternatyvą dar galima vertinti „Volkswagen Arteon“, taip pat „Passat“ bendraplatformį „Škoda Superb“, kuris galimas kaip sedanas arba universalas. Bet grįžkime prie „Camry“. Žvelgiant į jį, norisi sakyti, kad tai labiau atnaujintas, o ne naujas devintos kartos (XV80) modelis – akivaizdu, kad Europoje sedanų segmentui praktiškai išnykus (nes dabar visiems reikia mažų, didesnių arba didelių SUV), investuoti į radikalų modelio atnaujinimą būtų neracionalu. Taip pat mūsų rinkoje (taip pat kaip ir Šiaurės Amerikoje) jis siūlomas tik su hibridine pavara.
Tad labiausiai naujasis „Camry“ atpažįstamas iš priekio, savo išvaizda primenantis naują „Prius“ (jo apžvalgą rasite čia • 2023 Toyota Prius Plug-in testas: try... . Viduje labiausiai pastebimas naujas didelis 12,3 colių multimedijos ekranas. Tad skųstis priežasčių liko mažiau, nors būtų buvę puiku, jei tas ekranas būtų pakreiptas į vairuotoją, kadangi saulėtą dieną jame matyti ir keleivio atspindys.
Bet tai – smulkmena. O štai, kad skaitmeniniame prietaisų skydelyje vis dar yra mygtukais ant vairo aktyvuojamos ar išjungiamos saugumo sistemos, kurios dar didesniam painumui kaip ir kituose „Toyota“ modeliuose, pažymėtos nelabai ką sakančiais trumpiniais RCTA, PKSB, BSM, galiu priskirti prie naudojimo patogumo trūkumo, reikalaujančio įpratimo.
Lygiai taip pat reikės įprasti ir prie hibridinės sistemos veikimo, jei dar su tokia nesate važiavęs – įsibėgėjama greitai, bet dideliame sedane pojūtis, kad viskas vyksta gerokai lėčiau. O visgi su didelio 2,5 l tūrio atmosferiniu motoru ir dviem elektros varikliais per planetarines pavaras į priekinius ratus perduodama net 230 AG (buvo 218 AG) – nors galios padidėjimas ne itin didelis, įsibėgėjimas iki 100 km/h buvo sumažintas nuo 8,3 sekundės iki 7,2 s.
Tad sedano dinamika – neprasta, o benzino sąnaudos – vis dar stulbinamai mažos. Važiuojant greitkeliu jos buvo apie 6 l, testo pabaigoje vidutinės degalų sąnaudos buvo tik 5,3 l/100 km – puikus rezultatas beveik penkių metrų dydžio automobiliui ir nepasiekiamas rezultatas (kalbant apie benzinines versijas) konkurentams iš Čekijos ir Vokietijos, kurių arsenale – įprasti vidaus degimo motorai arba iš tinklo įkraunamos versijos.
Kalbant apie kainas, tai „Camry“ kainuoja nuo 38 600 („Sixt Leasing“ automobilių veiklos nuomos kaina yra nuo 588 eurų) iki 46 500 eurų – įvertinant tradiciškai geras gamintojo komplektacijas, kai nereikia papildomai užsakinėti kitos įrangos (vienintelė priemoka yra už norimą spalvą), ir matant kiek dabar kainuoja maži ir kompaktinio dydžio SUV, tai galima drąsiai sakyti, kad gauni daug automobilio už gerą kainą.
Daugiau apie naują „Toyota Camry“ žiūrėkite vaizdo medžiagoje.
Информация по комментариям в разработке