Brainspotting - jak wspiera funkcjonowanie ciała i umysłu? LIVE Fundacji "Bądź" i Moniki Gos

Описание к видео Brainspotting - jak wspiera funkcjonowanie ciała i umysłu? LIVE Fundacji "Bądź" i Moniki Gos

Wykład odpowiada na pytanie, co to jest Brainspotting i co odróżnia go od innych form psychoterapii.

Usłyszymy o mózgu i jak Brainspotting wykorzystuje jego naturalne zdolności do samoskanowania, samoreorganizacji, samoregulacji i neuroplastycznosci.

Dowiemy się dlaczego Brainspotting ma tak wysoką skuteczność i efekty leczenia są zarówno szybkie jak i trwałe.

Usłyszymy wygląda typowa sesja terapii Brainspotting w gabinecie psychoterapeutycznym i kto może z niej skorzystać? A także jakie jest zastosowanie Brainspottingu w leczeniu traumy, radzeniu sobie ze stresem, pracy nad ekspansją i w prewencji chorób (psycho)somatycznych i problemów psychicznych?

Aby naświetlić rolę Brainspotting w leczeniu, opowiemy krótko o traumie i o jej wpływie na nasz mózg, układ nerwowy i ciało.

Monika Gos - dyplomowana psycholożka klinicznna, członek brytyjskiego stowarzyszenia psychologicznego - BPS (Chartered Member of The British Psychological Society), terapeuta Psychoanalizy Relacyjnej oraz metod skoncentrowanych na ciele i doświadczeniu tj. Focusing, Focusing Oriented Relational Psychotherapy, Core Energetics, oraz EMDR (Eye Movement Desensitisation and Reprocessing). Monika jest superwizorem i międzynarodowym trenerem terapii Brainspotting.
W pracy terapeutycznej specjalizuje się w leczeniu traumy oraz jej wszelkich symptomów tj. zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, negatywnych przekonań, problemów relacyjnych, niewyjaśnionych symptomów fizycznych czy zaburzeń psychosomatycznych oraz bólu i wszelkich form uzależnień. Monika wykorzystuje Brainspotting w pracy nad zwiększaniem potencjału, kreatywności i wydajności, miedzy innymi w sztuce i sporcie.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке