Fenntartható épületfelújítás: életciklus elemzés és klímabarát építőanyagok

Описание к видео Fenntartható épületfelújítás: életciklus elemzés és klímabarát építőanyagok

Európában a CO2-kibocsátás harmada az építőiparhoz köthető. Az építőanyagok széndioxid-igényes gyártásából kifolyólag az épületek CO2-kibocsátásának fele már a használatbavétel előtt “kibocsátódik”. Ezt első sorban két módon lehet csökkenteni: újrahasznosított és/vagy természetes anyagok (fa, agyag, kender stb.) használatával.

SURF projektünk online tréningjének előadásai:

- életciklus-elemzés (life-cycle assessment, LCA): egy olyan eszköz, amely lehetővé teszi az energiafelhasználás és egyéb környezeti hatások megértését egy épület életciklusának minden szakaszában: a helyszín kiválasztása, a tervezés, az építés, az üzemeltetés és karbantartás, a felújítás és a felújítás vagy a bontás során.

- klímabarát építőanyagok (agyag, szalma, kender): ezek felhasználásával szén-dioxidot tárolunk hosszú évtizedekre

- körkörös építés/felújítás: amikor az épületeket lebontják, a bontott anyagokat legtöbbször vagy hulladéklerakóba helyezik, vagy legföljebb anyagában hasznosítják újra (például üvegből szigetelőanyagot), annak ellenére, hogy nagy részük nagyon jó állapotban van, és akár funkcionálisan is újrahasznosítható lenne. Ha a jóminőségű bontott építőanyagokat konzisztensen visszavezetnénk a körforgásba, az építőipar a globális széndioxid-kibocsátást 20%-kal, és az erőforrás-fogyasztást 30%-kal tudná csökkenteni.

A projektről bővebben: https://energiaklub.hu/projekt/fennta...
A projekt weboldala: https://www.duh.de/projekte/euki-proj...

A projekt a németországi Gazdasági és Klímavédelmi Minisztérium (BMWK) Európai Klímavédelmi Kezdeményezésének (EUKI) keretében és támogatásával valósul meg.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке