Cyberprzemoc - co ważnego mówią najnowsze międzynarodowe badania? - dr hab. J. Pyżalski, prof. UAM

Описание к видео Cyberprzemoc - co ważnego mówią najnowsze międzynarodowe badania? - dr hab. J. Pyżalski, prof. UAM

Rozwój technologiczny oraz łatwy dostęp do internetu trwale wpłynęły na nasze życie. Młodzież dużą część swojego czasu spędza przy komputerze, co niesie za sobą zagrożenie, takie jak cyberprzemoc. Ta forma znęcania różni się od przemocy występującej w realnej rzeczywistości jedynie tym, że do agresji i napaści dochodzi za pośrednictwem internetu. Co mówią badania EU KIds Online i ySkills na temat cyberprzemocy? Jakie są jej rodzaje? Jak zapobiegać temu zjawisku? Na te i inne pytania odpowiada dr hab. Jacek Pyżalski, profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

dr hab. Jacek Pyżalski, prof. UAM - profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Rady Centrum Edukacji Obywatelskiej. Specjalista Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN. Koordynator części polskiej programu ySkills oraz badania EU Kids Online. Pomysłodawca i redaktor pierwszego polskiego podręcznika edukacji zdalnej w czasach pandemii (wydanego zaraz po zamknięciu szkół w kwietniu 2020 r.): zdalnie.edu-akcja.pl.

Spotkanie odbyło się w ramach konferencji z cyklu „Dziecko → Nastolatek → Dorosły” poświęconej zjawisku przemocy, której ofiarą padają dzieci i młodzież w środowisku rówieśniczym oraz rodzinnym, organizowanej przez Wydział Psychologii i Prawa Uniwersytety SWPS w Poznaniu oraz Centrum Badań nad Rozwojem Osobowości Uniwersytet SWPS. Konferencja współfinansowana ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W cyklu podcastów “Dziecko, Nastolatek, Dorosły” Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS mówimy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Wraz z psychologami, psychoterapeutami i innymi specjalistami rozmawiamy o przemocy jakiej dzieci i młodzież doświadczają ze strony swoich rówieśników, jak również ze strony dorosłych.

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: https://web.swps.pl/strefa-psyche

Interesujesz się psychologią? Dołącz do nas w grupie Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS na Facebooku (  / strefapsyche  .

#cyberprzemoc #bullying #ofiaraprzemocy

Комментарии

Информация по комментариям в разработке