prof. Jacek Pyżalski i Julia Piechna - Generatywna sztuczna inteligencja w edukacji - DBI2024

Описание к видео prof. Jacek Pyżalski i Julia Piechna - Generatywna sztuczna inteligencja w edukacji - DBI2024

O roli generatywnej sztucznej inteligencji w edukacji mówi się publicznie sporo jednym tematom poświęcając, więcej uwagi a innym mniej. Nasze badania jakościowe - wywiady z praktykami-nauczycielami, korzystającymi z takich narzędzi w szkole pokazały, że są kwestie, które są bardzo ważne, a prawie nieobecne w najczęstszych dyskusjach. Właśnie takie wybrane tematy chcemy omówić, ilustrując je materiałem badawczym.

prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski - Profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomysłodawca, kierownik i wykonawca ponad sześćdziesięciu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych. Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz edukacji medialnej. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Rady Centrum Edukacji Obywatelskiej. Specjalista Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk

Julia Piechna - Pracuje w Dziale Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK, gdzie kieruje Zespołem Projektów Społecznych i Współpracy Międzynarodowej. W swojej pracy zdobyła doświadczenie w organizacji szeregu konferencji i szkoleń poświęconych tematyce bezpieczeństwa dzieci online, tworzeniu programów edukacyjnych oraz prowadzeniu kampanii medialnych. Od 2022 r. kieruje projektem „Make it clear – educating young people against disinformation online” realizowanym w ramach programu Komisji Europejskiej „Creative Europe”. W 2020 r. została uwzględniona w „Liście 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce”. Jest absolwentką psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS oraz studiów podyplomowych CSR Strategia Odpowiedzialnego Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Obchody trwają do końca marca 2024.

Głównym partnerem DBI 2024 jest Fundacja Orange. Wydarzenie patronatem honorowym objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami akcji zostały firmy: SAMSUNG, Meta, Google, Librus oraz Cyfrowa Polska.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке