Jak buduję czarnoziem: Sad i ogród warzywny bez chemii

Описание к видео Jak buduję czarnoziem: Sad i ogród warzywny bez chemii

W trzeciej części „Jak buduję czarnoziem” rolnik Grzegorz Ciechomski opowiada pomysłach na budowę odpornego gospodarstwa i przygotowanie go na niepewną przyszłość. Tematyka obejmuje:
1. Różnorodność odmian drzew owocowych rosnących na pastwisku.
2. Pomoc rodzinie w osiąganiu większej samowystarczalności poprzez uprawę własnych warzyw i budowanie silnych relacji z sąsiadami i mieszkańcami lokalnej społeczności.
3. Trudności regulacyjne i ekonomiczne bycia rolnikiem regeneratywnym w Polsce/UE.
4. Rady dla osób zainteresowanych założeniem własnego gospodarstwa.
5. Sposób projektowania gospodarstwa, które będzie bardziej odporne na susze i inne zmiany klimatyczne.
6. Marzenia i nadzieję na przyszłość.

Grzegorz prowadzi jednoosobową mikro farmę o nazwie "Gospodarstwo La Fuente". Buduje system leśno-pastwiskowy oparty na kolekcji dawnych odmian drzew owocowych. Wypasa w nim owce, gęsi, kaczki i kurczaki. W gospodarstwie znajduje się również prowadzony bezorkowo warzywniak i dwa niewielkie tunele z pomidorami. Grzegorz stara się łączyć hodowle zwierząt z uprawą roślin tak, by nie trzeba było stosować dodatkowego nawożenia. Grzegorz jest z wykształcenia leśnikiem, specjalizację robił z zoologii.

Ten film jest drugą z trzech części. Kolejny film już wkrótce! Subskrybuj nasz kanał, aby zobaczyć część drugą! Kolejny film będzie opowiadał o pomysłach Grzegorza na zmiany klimatyczne, rewitalizację gleby, jego ogród warzywny oraz porady dla osób zainteresowanych założeniem własnego gospodarstwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj koniecznie tu 👇

   / @gospodarstwolafuente7679  
  / gospodarstwo_la_fuente  
  / grzegorz.ciechomski.3  
  / gospodarstwo-la-fuente-413012082798233  

Co możesz zrobić: pomóc zwiększyć popularność permakultury w Polsce i na świecie, lajkując i komentując ten film, udostępniając link innym w mediach społecznościowych i subskrybując nasz kanał.

Czy wiesz o innych ciekawych polskich farmach, które Jonathan Ramsey powinien odwiedzić? Powiedz nam o nich w komentarzach!

Jonathan docenia wszelkie wsparcie, które pomoże mu w kontynuowaniu pracy przy produkcji niezależnych treści filmowych o tematyce ekologicznej w Polsce. Jego celem jest tworzenie treści, które otworzą więcej dyskusji na tematy, które dotyczą nas wszystkich. Koncepcja tego kanału polega na tym, że każdy film opowiada o czyimś osobistym punkcie widzenia, a jednocześnie jest w jakiś sposób powiązany ze środowiskiem.

Możesz pomóc Jonathanowi w produkcji większej liczby filmów rolniczych, przekazując darowiznę:
Producent: Jonathan L Ramsey United
nr konta: PL 41 1160 2202 0000 0004 5268 3449
Tytuł przelewu: Darowizna na film dokumentalny
Bank Millenium SWIFT code: BIGBPLPW
lub przez
PayPal: [email protected]

Produkcja Ramsey United, 2022.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке