ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН | ПОРАДИ ДЛЯ ДІЛЯНОК БЕЗ ДИЗАЙНУ

Описание к видео ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН | ПОРАДИ ДЛЯ ДІЛЯНОК БЕЗ ДИЗАЙНУ

#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #редизайн

Як оптимізувати територію саду та змінити загальний вид без великих вкладень? Наскільки чудовий та красивим не був би ваш сад, за кілька років він набридне. Розбираємо на прикладі замовника.

Дивіться, ставте лайк та підписуйтеся на канал. Далі – більше!

НАВІГАЦІЯ:

0:00 Знайомство із замовницею та ділянкою. Що ми зараз маємо на 6 сотках?
2:48 Чому газон може випадати та як цьому зарадити?
4:50 Поради для дерев на газоні. Як і навіщо робити пристовбурові кола?
7:51 Не цвітуть півонії та троянди? В чому причина та що з цим робити?
9:38 Які рослини висадити в тіні?
12:12 Проблема, з якою стикнулась замовниця. Робимо насадження масивом
15:24 Пенісєтум та війник. Особливості рослин та догляд за ними.

Вітаю!
Я Андрій Каранда, і це програма про ландшафтний дизайн. Сьогодні поговоримо про прості рішення та стильні рішення в дизайні ділянки.

Сьогодні ми на ділянці у Олени Кальної-Данилюк. Вже більше 10 років Олена із дітьми проживає на дачі. Ділянка розміром 6,9 соток. Є частина мощення, будинок займає багато місця. З часом на ділянці ставало все менше простору, все засадили: туями, ялинками, трояндами.

Трава постійно на сонці, вона іноді вигорає та випадає. Деякі ділянки взагалі не мають трави. Чинники бувають різні. Тут можна досіяти тут суміш трав, що буде стійка до посухи, адже у складі є спеціальні сорти злакових, що не вигорає довгий час.

На газоні у нас ростуть два дерева: черешня та персик. Це допускається, особливо, коли ми маємо маленьку ділянку і хочемо залишити місце для відпочинку дітям. Однак, варто не забувати про пристовбурові кола. Вони допоможуть втримати траву, щоб та не обростала хаотично довкола дерева. Можна для краси та запобіганню бур’янів потім засипати корою.

Ми також маємо тут ділянку, що знаходиться в тіні. Через це півонії та троянди тут не квітнуть. Раціонально буде пересадити їх у більш сонячне місце, а газон перекопати та висадити рослини, що гарно почуваються в тіні. До прикладу, щучка дерниста, барвінок, хосту, брунеру. Тут вже все залежить від ваших побажань.

Переходимо до туй. Газону під ними майже немає, є мох (адже тут в нас є тінь). Щодо цього перейматися не варто. Цікавий варіант рішення для такої частини ділянки в тіні - це відрізати по прямій газон обмежувачем по лінії від ялинки та поруч висадити тіньові рослини. До прикладу, ми вже маємо хосту. Їх можна висадити трошки більше, аби був об’єм. Можна знову ж таки досадити барвінок.


Олена показала нам ділянку, де у неї дуже раптово та неочікувано всох самшит. Олена запитує, що можна висадити, аби замінити самшит? Насадження має бути красиве, адже це зона в’їзду до території. Ми вважаємо, що доцільно буде висадити злаки. Малина поруч все одно буде вищою, однак ось це відчуття того, що за малиною є щось масивне - збережеться. Він швидко виросте, його потрібно менше на одну й ту ж територію, ніж самшиту. Війник (куничник) стоятиме всю зиму та швидко відростатиме навесні. Від малини територію з війником треба буде все-таки відбити. Це ми й робитимемо.

Натягуємо нитку, робимо межу. По цій лінії треба буде зробити перегородку, що не дозволить корінню малину поглиблюватися та заважати нашому декору.

Щоб виділити нашу ділянку, ми використали лише дві рослини. Перша - пенісєтум “Маундрі” та війник “Овердам”. Війник ми трішки “загнули” під кутом, і тепер він переходить у ряд з пенісєтумом. Щодо пенісєтума, то ми обрали саме “Майндрі”, тому що він буде заввишки 80 см та розростеться на 60 см в ширину. Рослини висаджуємо на відстані приблизно 40 см одна від одної. Це доволі близько, адже нам потрібен ефект масовості. Пенісєтум - це теплоростучий злак, тому рано на весні його чекати не варто. Квітувати він буде, обростатити волотями десь в липні-серпні.

Наступний злак - війник “Овердам” буде півтора метри заввишки тільки тоді, коли квітуватиме.

Готово!

Щодо догляду - він мінімальний. Поливати потрібно раз на тиждень, а навесні обрізати, залишити до 10 см. Окрім цього, аби менше поливати і щоб земля зберігала вологу (адже сторона тут сонячна), можна посипати декоративною корою.


ТОВ "ТК Корисне ТБ" всі права захищені.

Додавайтесь в друзі:

Instagram:   / karanda_landscape  
Facebook:   / karandalandscape  
Сайт: http://karanda.com.ua/

Підписуйтесь на канал:    / @karanda_landscape  


Раджу до перегляду:

ТОП РОСЛИН МАЛЕНЬКОГО САДУ | ЯК СТВОРИТИ КОМФОРТ?:
   • ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН | ТОП РОСЛИН МАЛЕН...  

ЖИВА ОГОРОЖА З ТУЇ | ВИСАДЖУЄМО ПРАВИЛЬНО^
   • ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН | ЖИВА ОГОРОЖА З Т...  

Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!

#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #редизайн

Комментарии

Информация по комментариям в разработке