Податкова перевірка бізнесу. Коли чекати? Документальні, камеральні, та фактичні. Бухгалтер Zrobleno

Описание к видео Податкова перевірка бізнесу. Коли чекати? Документальні, камеральні, та фактичні. Бухгалтер Zrobleno

План перевірок на рік оприлюднюється на сайті:
https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-t...

Відео "Як себе поводити при перевірках" -    • Податкова перевірка бізнесу - ФОП та ...  

Перевірки бувають трьох типів: документальні, камеральні, та фактичні.
Щоб було простіше запам’ятати, документальні - це коли податкова (фіскальна служба) перевіряє звіти, працевлаштування співробітників і тому подібне. Перевірка може бути як з виїздом до Вас (выездная проверка), так і віддалено: податкова просто запросить необхідні документи і їх потрібно буде надіслати поштою.
Камеральні перевірки (камеральная проверка) - це, по суті, перевірки бухобліку по компанії. Все робиться віддалено, перевіряються тільки ті документи та звіти, які Ви подавали до податкової на предмет будь-яких порушень. Ви навіть можете не знати про таку перевірку, а якщо порушення виявляють - з Вами зв’яжуться.
Фактичні перевірки (выездные проверки) - це погано. Це ті перевірки, про які Ви дізнаєтесь від стуку у двері Вашого офісу або торгової точки. Перевіряти можуть будь що, від скарги покупців, до сумнівних зв’язків з Вашими контрагентами.
Перевірки можуть бути плановими та позаплановими.
А якщо Ви турбуєтесь про те, що можете туди потрапити, краще моніторити його щомісяця, так як цей план може коригуватися. Позапланові проходять “по виклику”, але податківці Вас мають попередити про неї за 10 днів. Як правило, це робиться через Укрпошту за юридичною адресою компанії або ФОПа.
Давайте розберемося, чому взагалі перевірки трапляються. Говоритимемо про найчастіші випадки фактичних перевірок, так як всі страшні історії стосуються саме їх.
Перше і найчастіше - це скарги. Так, саме конфлікт із найманим працівником може призвести до швидкої появи податківців на Вашому порозі. Все робиться дуже просто - співробітник телефонує до поліції або податкової за залишає скаргу про те, що у Вас ходять конверти, Ви не виплачуєте вчасно зарплатню або ж звільняєте його з порушенням його прав. Навіть не дуже досвідченій людині знадобиться не більше трьох хвилин, щоб знайти у інтернеті, куди поскаржитися. Такі перевірки вкрай неприємні, так як штрафи за порушення кадрового законодавства чи не найбільші, а якщо є пряма скарга із доказами, то запобігти відповідальності буде тяжко.
Друге - небезпечні контрагенти. Якщо Ви взаємодієте з партнерами, які встигли потрапити до податківців “на олівець” - спочатку Вас очікує повний запит документів про співробітництво з ними, де мають бути вказані докази кожного Вашого руху стосовно них та підтвердження легітимності цих дій. Якщо навіть Вам вдасться їх надати, то, скоріше за все, податківці все одно завітають до Вашого офісу. Запобігти це можна тільки не працюючи з сумнівними контрагентами. Я маю на увазі компанії, які незаконно переводять гроші в готівку, виграють держтендери на поставки за хабарі і тому подібне. Якщо Вам відомо про їх незаконну діяльність - тримайтеся від них поодаль.
Третя причина перевірок стосується більше торгових точок. Ви напевне чули про Держпродспоживслужбу або службу захисту прав споживачів, торгові точки найчастіше перевіряють саме вони. Причин може бути безліч: скарги покупців на продавців, на продукти, на обчислювальну техніку. Скарги на продаж тютюну або алкоголю неповнолітнім. Перевірка може прийти навіть через нечищену від снігу територію, або викинуте Вашими продавцями сміття не у той смітник, це реальна практика) Від усіх скарг вберегти бізнес, напевно, неможливо, але якщо продукт якісний, продавці не порушують права покупців, а облік ведеться згідно закону - хвилюватися не варто.
Четверта причина буде сьогодні заключною і стосується також більше торгових точок - це, так звані, “Нахабні перевірки”. Так, ми працюємо вже не у ті часи, коли ці перевірки були найчастішими з усіх, але ж наразі також є випадки, коли держслужбовці маючи при собі посвідчення нахабно заходять до точки з наміром поживитися. В наступному відео ми поговоримо, як і чому легко можна від них позбутися.
Підведемо підсумки. Ви почули про реальні причини, коли варто хвилюватися про можливі перевірки від держорганів. Якщо Ваш бізнес ведеться тихо, не відноситься до ризикових типів бізнесу, якщо Ви просто виконуєте свою роботу та максимально дієте згідно законодавства і без криміналу, то з перевірками Ви скоріш за все не зустрінетесь і за 10 років існування компанії. Якщо це ФОП, то без порушень правил торгівлі Ви взагалі можете про них забути. Це дійсне навіть якщо Ви маєте невеликі порушення по сплаті податків, виплаті зарплати або подачі звітності.

❗️ Консультація Бухгалтера за 50 гривень в Telegram — https://t.me/Zrobleno_bot
📞 Телефонуйте — 0443334032
😈 Читайте Telegram канал — https://t.me/Zrobleno_buhgalter
👀 Зацініть Instagram —   / zrobleno_buhgalter  
🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт — https://zrobleno.com/

#Податкова_перевірка
#ФОП
#ТОВ
консультация юриста
консультація бухгалтера
выездная налоговая проверка

Комментарии

Информация по комментариям в разработке