Консультація бухгалтера про ліквідацію #ТОВ (Товариство з Обмеженою Відповідальністю). Розберемо два варіанти, ліквідацію за повною процедурою та продаж компанії. Порядок ліквідації ТОВ Україна описаний трьома нормативними актами: Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України та Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців"...
Ще відео на цю тему:
👉 Як вийти з ТОВ → • Як вийти з ТОВ ➕ Закриття ТОВ або Дар...
👉 Юридична адреса для реєстрації ТОВ → • Юридична адреса для реєстрації ТОВ / ...
👉 Навіщо наймати бухгалтера на стороні? → • Навіщо наймати бухгалтера на стороні?...
🔔 Підписатись на канал — https://www.youtube.com/Zrobleno?sub_...
👍 Ставте лайк під відео
❗️ Консультація Бухгалтера за 50 гривень в Telegram — https://t.me/Zrobleno_bot
📞 Телефонуйте — 0443334032
😈 Читайте Telegram канал — https://t.me/Zrobleno_buhgalter
👀 Зацініть Instagram — / zrobleno_buhgalter
🧑🏻💻 Клацніть на сайт — https://zrobleno.com/
При цьому Кодекси встановлюють загальні принципи як закрити ТОВ, а Закон про реєстрацію цю процедуру деталізує.
Якщо розглядати саме припинення юридичної особи шляхом її ліквідації, процедура починається з прийняття відповідного рішення власником юридичної особи. У разі ТОВ - загальними зборами учасників. Як і всі рішення загальних зборів, воно оформлюється протоколом.
Далі, оформлений належним чином протокол про припинення підприємства подається державному реєстратору за місцем державної реєстрації підприємства. Подати можна або оригінал протоколу, або його нотаріально завірену копію. Ніяких інших документів для початку процедури ліквідації підприємства державний реєстратор не має права вимагати. Подати рішення про ліквідацію може або директор підприємства, або будь-який інший представник юридичної особи, але в такому випадку його повноваження повинні бути підтверджені дорученням.
Прийнявши у заявника документи, державний реєстратор вносить інформацію про те, що підприємство знаходиться в стані припинення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а Інформація про припинення юридичної особи надсилається до податкових органів. Ну а далі - сама процедура закриття ТОВки.
Ліквідатор (або ліквідаційна комісія) закриває банківські рахунки підприємства, крім тих, які використовуються для розрахунків з кредиторами та інших розрахунків в процесі ліквідації, проводить інвентаризацію майна, витребовує майно підприємства з чужого володіння, організує незалежну оцінку майна підприємства, проводить звільнення трудового колективу з дотриманням вимог трудового законодавства.
Для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів, ліквідатор забезпечує своєчасне надання органам державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування всіх необхідних документів підприємства.
Після завершення термінів для пред'явлення кредиторами своїх вимог ліквідатор складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає дані про склад майна підприємства, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс повинен бути затверджений учасниками (або власником) підприємства.
Далі здійснюється виплата за всіма вимогами пред'явленими кредиторами підприємства. Якщо коштів підприємства виявиться недостатньо для задоволення всіх вимог, ліквідатор організовує продаж майна підприємства.
Коли розрахунки з кредиторами завершені, ліквідатор складає ліквідаційний баланс, який знову-таки затверджується зборами учасників або рішенням власника підприємства. Затверджений ліквідаційний баланс подається ліквідатором до податкового органу для перевірки його повноти та достовірності.
Якщо у підприємства є документи, що підлягають обов'язковому зберіганню, вони передаються до відповідних архівів, про що архівом, який прийняв документи, видається відповідна довідка. Як правило, такі архівні установи працюють в якості підрозділу місцевої держадміністрації.
Після закінчення процедури припинення подаються такі документи:
1) заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;
2) довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.
Якщо у державного реєстратора немає підстав залишити документи без розгляду, він вносить до Реєстру дані про проведення реєстрації припинення юридичної особи шляхом ліквідації.
Скільки це все займе часу?. Є випадки, коли ліквідація підприємства займає роки, ну і коштує це все, як правило, не мало. Близько 10 тисяч гривень на процесс і це якщо у Вас не виникне ніяких проблем з контрагентами або нестачею документів.
Альтернативний варіант - продаж компанії. В Україні існує послуга викупа Вашої тов стороннньою людиною. З усіма боргами, нестачею документів, проблемами і так далі. Це займає півгодини-годину часу, після чого ТОВка до Вас вже ніяк не відноситься.
#Zrobleno (Зроблено) - бухгалтерський облік та аутсорсинг бухгалтерии
Информация по комментариям в разработке